Finansal Hizmetler

Denetim, muhasebe danışmanlığı, vergi, uyum süreçleri ve risk yönetimi, dış kaynak kullanımı, sermaye piyasalarına erişim, bilgi riski ve güvenliği, veri kalitesi, birleşme & satın alım işlemleri ve diğer hizmetleri kapsayan farklı bir yaklaşım

Türkiye'de Portföy Yönetim Sektörü'nün Dönüşümü

Türkiye portföy yönetimi sektöründe mevcut durum, fırsatlar, potansiyel ve atılması gereken adımları ortaya çıkarmak için PwC Türkiye olarak, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı'nın 2016-2017 Refah Fonu kapsamında "Türkiye'de Portföy Yönetim Sektörü'nün Dönüşümü" çalışmasını gerçekleştirdik. 

 

Daha Fazlası

 

Nasıl yardım edebiliriz?

Finansal kurumların bugün karşılaştıkları kritik konular işlerinin tüm boyutlarını etkiliyor. Sektörün gündeminde düzenleyici reformlar, finansal raporlama gereksinimleri, uygun maliyetli teknolojilerin uygulanması, yetenek edinimi ve paydaşların artan talepleri var. Bu zorluklar, finansal kurumları stratejilerini yeniden değerlendirmeye yönlendiriyor.

Uzmanlarımız, bankacılık ve sermaye piyasalarını, sigortacılık sektörünü ve yatırım yönetimini etkileyen günümüzün en büyük zorluklarında size yardımcı olurlar.

PwC, bankacılık ve sermaye piyasaları ekipleri, mevzuat ve düzenleyici gereklilikler için destek sağlar, sektörel öngörüleri ile önemli meseleleri anlaşılır hale getirir ve çözüme kavuşturur.

Güncel konular, eğilimler ve karşılaşılan zorluklarla ilgili geniş bilgiye sahip PwC, sigortacılık ve bireysel emeklilik sektörünün lider profesyonel hizmet sağlayıcısıdır.

PwC, varlık yönetimi sektörüne küresel olarak entegre edilmiş güvence, vergi danışmanlığı, risk yönetimi, araştırma ve analiz hizmetleri sunmaktadır.

Daha fazlası için

Risk ve Düzenlemelere Uyum

Finansal Hizmetler şirketleri giderek karmaşıklaşan düzenlemeler çerçevesinde çalışıyor ve uyum sağlamayı zorlaştıran büyük dış tehditlerle karşı karşıyalar.

Fakat unutmayalım ki risk olmazsa Finansal Hizmetler sektörü de olmaz. Başarmak için risklerin dikkatle kontrol edilmesine ve iyi yönetilmesine ihtiyacınız olacak.

Nasıl yardım edebiliriz?

Kapsamlı risk analiz teknikleri tasarlayarak ve işletmelerinin karşılaştıkları risklere karşı uçtan uca ve kapsamlı bir bakış geliştirerek, müşterilerimizin doğru kararlar almalarına ve getirilerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Mevcut yasal gerekliliklerin yanı sıra, gelecekteki ihtiyaçlar için de özel risk çözümlerinin geliştirilmesi yaptığımız işin özünde yer alıyor. Ekibimizin kapsamlı beceri ve tecrübeleriyle, mevzuat ve makro ortamı etkileyen konularda tavsiyelerde bulunuyor, risklere eksiksiz ve kapsamlı yaklaşımlar öneriyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Strateji ve Yönetim Danışmanlığı

Büyüme ve değişim, hiçbir işletmenin görmezden gelemeyeceği iki gerçek. Hızla değişen çevresel faktörlere cevap vermek üzere çeviklik ve yaratıcılık sahibi olmak kadar, maliyetlerinizi düşürme ve yeteneklerinizden faydalanma imkanı sunan, işinize yenilikler getiren ve büyümenizi sağlayan sürdürülebilir stratejiler de önemlidir.

Nasıl yardım edebiliriz?

Operasyonlarınızın etkinlik ve verimliliğini artırmanızda ve kurumsal stratejinizi belirlemenizde sizlere destek oluyoruz. Temel yaklaşımımız, işinizi ve seçeneklerinizin ticari etkilerini daha geniş perspektifte anlamaktır. Ekonomi ve endüstri bilgimizi teknik uzmanlıklarımızla birleştirerek doğru sonuçlara ulaşıyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Şirket Birleşme ve Satın Almaları

Birleşme, satın alma, elden çıkarma ve sermaye piyasası işlemlerinin potansiyelini farketmek

Şirket birleşme ve satın almaları daha hızlı büyüme, daha güçlü yetkinlikler ve çarpıcı dönüşümler için birer fırsattır. Bu potansiyelden faydalanabilmek, geniş bir deneyimden doğan öngörüyü gerektirir. Bu işlemler ayrıca, hız ve güven gerektirir. PwC ile çalıştığınızda, tam olarak elde edecekleriniz bunlardır.

Nasıl yardım edebiliriz?

Birleşme, satın alma, elden çıkarma ve yeniden yapılanma işlemlerinizde başarılı anlaşmalar yapmanıza ve değer yaratmanıza yardımcı oluyoruz. Bunu anlaşmadan önce doğru stratejileri geliştirerek, fırsatları, müzakere noktalarını ve değeri belirleyerek, anlaşmadan sonra ise sinerji ve iyileştirmeler sağlamak için değişimi yönetmek suretiyle başarıyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Finansal Hizmetler Teknolojileri

Teknolojik değişimin hızlanması bugün finansal hizmetler ekosistemindeki en yaratıcı -ve “en yıkıcı”- unsur.
Teknolojik ilerlemelerin finansal hizmetler endüstrisi üzerinde büyük etkileri var ve kurumlar iş modellerini buna göre ayarlamalılar.

Nasıl yardım edebiliriz?

PwC, finansal hizmetler yöneticilerine Finansal Hizmetler Teknolojisi eğilimlerinden yararlanmalarına ve tehditleri fırsatlara dönüştürmelerine yardımcı olacak kesintisiz ve uçtan-uca bir hizmet portföyü sunar.

PwC Finansal Hizmetler teknolojisi danışmanlık yetkinliklerini farklılaştıran nedir?
Entegre küresel ağ
Kapsamlı endüstri deneyimi ve kaynakları
Multidisipliner problem çözümü
Kritik konularda pratik bilgiler
İlişkilere odaklanma
{{contentList.itemsCount}} {{contentList.resultsLabel}}
{{contentList.loadingText}}

İletişim

Zeynep Uras
Finansal Hizmetler Sektörü Lideri
Telefon: +90 212 326 6062
Eposta

Talar Gül
Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sektörü Lideri
Telefon: +90 212 326 6073
Eposta

Umurcan Gago
Varlık ve Servet Yönetimi Sektörü Lideri
Telefon: +90 212 326 6098
Eposta

Bizi takip edin