Gayrimenkul

  Sayfayı şu dilde göster: English

  Türk gayrimenkul sektörü, enflasyonun normal düzeylere düşmesi ile fiyat istikrarının sağlanması, YTL’ye geçiş gibi ekonomi, Avrupa Topluluğu adaylığı gibi siyasi alanda yaşanan olumlu gelişmeler paralelinde son dönemlerde yerli ve yabancıların gözünde yıldızı parlayan bir yatırım sektörü olarak ön plana çıkmaktadır. PwC ve Urban Land Institute tarafından ortaklaşa hazırlanan Emerging Trends in Real Estate Europe isimli kapsamlı araştırmanın 2008 ve 2009 yılı sonuçları da Türk gayrimenkul sektörüne olan yerli ve yabancı ilgisinin en çarpıcı ve açık göstergesidir.

  Doğrudan sermaye yatırımına benzer nitelikte olan gayrimenkul yatırımları başta en az 200 alt kolu ile inşaat sektörü olmak üzere turizm ve ulaştırma sektörlerine de büyük hareketlilik getiren önemli bir yatırım alanıdır.

  Türkiye bir taraftan Avrupa Topluluğu yolunda ilerlerken diğer taraftan da yerel mevzuatında özellikle gayrimenkul yatırımları fizibilitelerini etkileyebilecek Tapu Kanunu’nda yabancıların Türkiye’de gayrimenkul edinmesi ile ilgili olarak yapılan en son değişiklikler, İpotekli Konut Finansmanı yasa tasarısı, değişen ve gelişen vergi kanunları gibi önemli değişiklikler yaşamaktadır.

  PwC Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

  PwC Türkiye geniş network avantajları yanında gayrimenkul yatırımları ile ilgili olarak yerel mevzuat ve iş yapış teknikleri konusunda uzmanlaşmış vergi, hukuk, kurumsal finans danışmanları ve denetim uzmanlarıyla özellikle değişen ve gelişen mevzuat alanında destek ihtiyacı duyan tüm yerli ve yabancı yatırımcılara hizmet vermektedir.

  PwC Türkiye'nin geniş kadrosu içinde gayrimenkul alanında uzmanlaşan özel ekibimiz sektördeki iş ve finansal hedeflerinize ulaşmanız için gayrimenkul değer zincirinin her aşamasında (şirket ya da gayrimenkul satın alma, finansman, inşaat, işletme, kiralama, satma vb.) iş ortağınız olarak desteğe hazırdır.

  İletişim
  Ersun Bayraktaroğlu
  Gayrimenkul Sektörü Lideri
  Telefon: +90 212 326 6098
  Eposta
  Hüsnü Dinçsoy
  Danışmanlık Hizmetleri Lideri
  Telefon: +90 212 376 5302
  Eposta