Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik

  Sayfayı şu dilde göster: English

  Türk Sigortacılık Sektörü son yıllarda hızlı değişimlere sahne olmuş, özellikle UFRS’ye geçiş süreci, kurumsal yönetişim ve iç sistemlerle ilgili gelişmeler, teknik karşılık hesaplamalarında yapılan değişiklikler ve Solvency II ile ilgili oluşturulan komite ve eğitimler başta olmak üzere finansal raporlamayı etkileyen tüm alanlarda, Avrupa Birliği ve dünya uygulamaları ile uyum yolunda hızlı ilerlemeler kaydedilmiştir.

   

  Bu amaçla sigorta murakabe kanunu değiştirilmiş ve birçok alanda köklü değişiklikler getiren yeni yasal düzenlemeler yapılmıştır. Bu süre zarfında sektöre yabancı yatırımcı ilgisi devam etmiş, gerek yeni şirketler kurulması gerekse satın almalar yolu ile yabancı yatırımcıların sektörde ağırlığı artmıştır.

  Söz konusu gelişmeler bir yandan sektörün büyüme potansiyelini ortaya koyarken, bir yandan da sigorta sektörünün mali piyasalar içindeki öneminin ve rekabetin daha da artacağının habercisi olmaktadır. Pek çok fırsat ve tehdidi bir arada bulunduran bu iş ortamı, değer yaratan çözümler içeren ve iş ortağı yaklaşımıyla gerçekleştirilen profesyonel danışmanlık hizmetlerini zorunlu kılmaktadır.

  Gerek mevcut sosyal güvenlik sisteminin bireylere etkin hizmet verememesinin gerekse sistemin kamu bütçesinde neden olduğu yükün kamu otoritesini ittiği arayış pek çok gelişmekte olan ekonomide uygulama alanı bulan özel emeklilik fonu sisteminin ülkemiz için de benimsenmesi ve Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu’nun kabul edilmesi sonucunu doğurmuştur. Bu kanun çerçevesinde kurulan emeklilik şirketleri ilk emeklilerini vermeye başlamışlardır.

  Sigortacılık ve bireysel emeklilik sektöründe karşılaşabileceğiniz her türlü durum ve sorun ve için PwC sektör uzmanlarının bir yaklaşımı vardır. Yıllardır sigorta sektöründeki en geniş müşteri portföyüne sahip olan deneyimli ekibimiz ile sizlere ihtiyacınız olduğu her konuda destek vermekteyiz.

  PwC Türkiye sigorta ve bireysel emeklilik konusunda uzmanlaşmış ekibimiz sizlere aşağıdaki konularda çözümler sunmaktadır:

  PwC Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

  İletişim
  Talar Gül
  Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sektörü Lideri
  Telefon: +90 212 326 6073
  Eposta
  Engin Alioğlu
  Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı
  Telefon: +90 212 376 5304
  Eposta
  Umurcan Gago
  Vergi ve Mali Hukuk Hizmetleri Şirket Ortağı
  Telefon: +90 212 326 6098
  Eposta