Varlık ve Servet Yönetimi

PwC, varlık yönetimi sektörüne küresel olarak entegre edilmiş güvence, vergi danışmanlığı, risk yönetimi, araştırma ve analiz hizmetleri sunmaktadır.

Türkiye'de Portföy Yönetim Sektörü'nün Dönüşümü

Türkiye portföy yönetimi sektöründe mevcut durum, fırsatlar, potansiyel ve atılması gereken adımları ortaya çıkarmak için PwC Türkiye olarak, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı'nın 2016-2017 Refah Fonu kapsamında "Türkiye'de Portföy Yönetim Sektörü'nün Dönüşümü" çalışmasını gerçekleştirdik.
 

Daha Fazlası

Nasıl yardım edebiliriz?

Günümüzün global ekonomik koşulları, mevzuatın hızlı değişimi, finansal ürün çeşitliliğindeki büyüme ve gelişen risk olgusunun da etkisiyle sermaye piyasalarında rekabet önemli ölçüde artmıştır. Bu çerçevede, sermaye piyasası kurumları için yeni finansal ürünlerin ve servislerin geliştirilmesi, mevzuatın hızlı değişimi, artan raporlama ve mevzuata uygunluk ihtiyaçları geleceği şekillendirecek hususlardır.

Bu rekabet ortamında kazananlar ürünlerini çeşitlendirerek, müşteri odaklı hizmet sunabilen, aynı zamanda risklerini ve maliyetlerini iyi yönetip, mevzuata uygun hareket edebilenler olacaktır. Öte yandan, mevzuata titiz bir şekilde uyum gösterilmesi ve risk yönetiminin etkin bir şekilde uygulanması halinde, giderek büyüyen finansal piyasalarda önemli fırsatların da bulunduğu açıktır.

PwC global uzmanlık ağı ile, ürün çeşitlendirilmesi, risk ve maliyetlerin yönetimi, mevzuata uygunluk ve raporlama alanlarında sermaye piyasası kurumlarının karşılaştıkları güçlükleri fırsatlara dönüştürmek için çalışmaktadır.

Daha fazlası için

Gayrimenkul

Türk gayrimenkul sektörü, enflasyonun normal düzeylere düşmesi ile fiyat istikrarının sağlanması, YTL’ye geçiş gibi ekonomi, Avrupa Topluluğu adaylığı gibi siyasi alanda yaşanan olumlu gelişmeler paralelinde son dönemlerde yerli ve yabancıların gözünde yıldızı parlayan bir yatırım sektörü olarak ön plana çıkmaktadır. PwC ve Urban Land Institute tarafından ortaklaşa hazırlanan Emerging Trends in Real Estate Europe isimli kapsamlı araştırmanın 2008 ve 2009 yılı sonuçları da Türk gayrimenkul sektörüne olan yerli ve yabancı ilgisinin en çarpıcı ve açık göstergesidir.

Doğrudan sermaye yatırımına benzer nitelikte olan gayrimenkul yatırımları başta en az 200 alt kolu ile inşaat sektörü olmak üzere turizm ve ulaştırma sektörlerine de büyük hareketlilik getiren önemli bir yatırım alanıdır.

Türkiye bir taraftan Avrupa Topluluğu yolunda ilerlerken diğer taraftan da yerel mevzuatında özellikle gayrimenkul yatırımları fizibilitelerini etkileyebilecek Tapu Kanunu’nda yabancıların Türkiye’de gayrimenkul edinmesi ile ilgili olarak yapılan en son değişiklikler, İpotekli Konut Finansmanı yasa tasarısı, değişen ve gelişen vergi kanunları gibi önemli değişiklikler yaşamaktadır.

PwC Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

PwC Türkiye geniş network avantajları yanında gayrimenkul yatırımları ile ilgili olarak yerel mevzuat ve iş yapış teknikleri konusunda uzmanlaşmış vergi, hukuk, kurumsal finans danışmanları ve denetim uzmanlarıyla özellikle değişen ve gelişen mevzuat alanında destek ihtiyacı duyan tüm yerli ve yabancı yatırımcılara hizmet vermektedir.

PwC Türkiye'nin geniş kadrosu içinde gayrimenkul alanında uzmanlaşan özel ekibimiz sektördeki iş ve finansal hedeflerinize ulaşmanız için gayrimenkul değer zincirinin her aşamasında (şirket ya da gayrimenkul satın alma, finansman, inşaat, işletme, kiralama, satma vb.) iş ortağınız olarak desteğe hazırdır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

FATCA

Finans kuruluşlarını yakından ilgilendiren FATCA düzenlemesine hazırlanmaları için PwC faaliyet gösterdiği 157 ülkede FATCA uzmanlarından oluşan bir “network” kurdu. PwC Türkiye olarak bu network’ün gücünü arkamıza alarak Türkiye ve faaliyet gösterdiğiniz tüm ülkelerde FATCA danışmanlığı sunuyoruz.

Dökümanı indirmek için tıklayınız

FATCA Hizmetleri


Yayınlar


İletişim

Umurcan Gago
Varlık ve Servet Yönetimi Sektörü Lideri
Telefon: +90 212 326 6098
Eposta

Bizi takip edin