Sosyal girişimcileri arıyoruz!

Yeni başlayan veya büyümekte olan girişiminiz sosyal bir amaca hizmet ediyor mu? Büyüme hedefinizde bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız? O zaman 13 Haziran 2018’e kadar başvurun!

PwC Avrupa’nın gerçekleştirdiği ve bu yıl bizim de PwC Türkiye olarak katıldığımız bir kurumsal sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. 

Almanya, Hollanda ve Avusturya firmalarımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz Sosyal Etki Laboratuvarı – Social Impact Lab yarışmamıza başvurularınızı 13 Haziran’a kadar yapabilirsiniz.

Sosyal girişimcileri (*) desteklemeye yönelik yarışmamızda PwC olarak finale kalan 4 girişimcinin yanında olacağız.

Sosyal Etki Laboratuvarı - Social Impact Lab, yeni başlayan veya büyümekte olan; aynı zamanda sosyal bir amaca hizmet eden girişimciler için önemli bir fırsat sunuyor. 

Yarışmaya katılan ve ön elemeyi geçen girişimciler farklı workshoplara katılma, yarışmayı kazanmaları halinde ise finansal ve stratejik konularda PwC’den destek alma fırsatını yakalayacaklar.

Kazanan sosyal girişimciler nasıl ödüllendirilecek ?

 • 2 yıl boyunca PwC hizmetlerinden ücretsiz yararlanma (**)
 • PwC’nin ofis imkânlarından yararlanma
 • Yeni girişimciler (start-up) için 5.000 Euro, büyümekte olan girişimci (scale-up) için 10.000 Euro ödül

Amacımız toplumda güven oluşturmak ve önemli sorunlara çözüm üretmek diyerek çıktığımız yolda, sosyal bir soruna çözüm üreten “sosyal girişimcileri” destekliyoruz!


(*) Sosyal girişimci, kâr etmeyi amaçlayan ama elde ettiği kârı, topluma fayda üretmek için kullanan girişimcidir. Sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarından ayıran en temel fark, sosyal bir soruna çözüm üretirken, faaliyetlerini bağış ve hibelere ihtiyaç duymadan, ekonomik ve dinamik bir iş planı çerçevesinde yürütmeleridir.

(**) Kazanan sosyal girişimci PwC'den 2 yıl boyunca 200 saate kadar ücretsiz hizmet alabilecektir.

 • Başvurular
  13 Haziran'a kadar
 • 1. tur değerlendirme
  18 - 22 Haziran
 • 2. tur değerlendirme
  30 Temmuz - 3 Ağustos
 • Eğitim
  Temmuz & Ağustos
 • Jüri değerlendirmesi ve Final
  25 Eylül

İletişim

Bedriye Usta 

Denetim Hizmetleri, Kıdemli Müdür
Telefon: +90 212 326 6711 
Eposta 

Bizi takip edin