Karakter uyumu verimlilik getirir

Yeni ilişkileri, yeni sistemleri çözecek zamanınız yok. Doğru kararı vermek ve bundan sonra sadece ileriye bakmak istiyorsunuz. Bunu taahhüt ediyoruz. PwC sizinle...

Mehmet Karakurt, Aile Şirketi Hizmetleri Şirket Ortağı

Aile şirketlerine yönelik kurumsallaşma koçluğu hizmeti verebilmek için esaslı bir deneyime sahip olmak gerekir. Birbirinden farklı binlerce aile şirketi de olsa, temel dinamikler birbirlerine benzer. Yönetimin sonraki kuşağa devredilmesinden, kişisel ve ticari varlıkların yönetimine kadar bir çok konuda, karşılaştığımız değişik vakaların ve bunlardan edinilen deneyimlerin büyük bir faydasını görüyoruz.
PwC’yi aile şirketlerinde bu denli başarılı kılan, bu deneyimin, şirketlere, şirket sahiplerine ve yöneticilerine göre özel dikilmiş/ özelleştirilmiş bir hizmet anlayışıyla sunulmasıdır. Bir işi yoktan var etmiş bir patron için, işin geleceğini, halef seçimini, paylaşımı ve kimi kritik kararları açıklıkla konuşmak zordur. Bu ortamı sağlayabilmek için gerçek bir gizlilik, güven ve daha da önemlisi bir anlamda dostluk gerektirir.

25 yılda, güven ve başarı üzerine geliştirilen dostluklar üzerine inşa edilmiş müşteri yaklaşımı, Mehmet'in en önemli başarısıdır. Mehmet, ailelere yakın olmayı ve gelecek planlarını omuz omuza yapmayı ayrıcalık kabul ederek çalışıyor.

Bizi takip edin