Sizin için önemli olanın farkındayız

Sizin için hayati olan işiniz ve sürdürülebilirliği konusunda sizin kadar tutkulu ve idealist bir yol arkadaşına ihtiyaç duyarsınız. PwC sizinle...

Nilgün Serdar Şimşek, Aile Şirketi Hukuk Hizmetleri Lideri

Aileler de kurallarla yönetilir ve ailenin kuralları da aile anayasası ile düzenlenir. Aile anayasası, ailenin ve şirketin sürdürülebilirliğini temin eden kuralları belirler. Kimi zaman duygusal çıkışlara sahne olan bu kuralların belirlenmesi sürecinin hassasiyetle yönetilmesi gerekiyor. Bugüne dek birçok aile anayasası hazırlanması süreçlerine danışmanlık eden Nilgün, bu konuda deneyimlerini paylaşmaya hazır. Nilgün’ün bu alandaki başarısı, her bir olayı kendi içinde değerlendirmek ve konulara aileye ve kuruma özel çözümler eşliğinde yaklaşmak... Bu, kimi zaman uzun bir yürüyüş, kimi zaman uzun uzun konuşmak ve bazen de sadece dinlemek anlamına gelebiliyor.
Aile şirketlerine yönelik danışmanlık çözümlerinin PwC çatısı altında özel bir yeri var. Bu konu, aile şirketi hizmetleri ekibinin uzmanlık alanına iş terapistliği de ekliyor. Nilgün bu iş terapistlerinden biri... Aile şirketi hizmetlerinin teknik analizler, varlık yönetimi, risk analizleri gibi rakamsal verilerin çok ötesinde bir bakış açısı gerektirdiğine inanan Nilgün, bu hizmeti ailenin çok yakınında kalmayı başararak sunuyor. Aile üyelerinin vereceği kararlar bazen gerçekten çok duygusal etkiler barındırabiliyor. Bu duygusal etkiler kimi zaman zor virajlardan geçmeyi gerektiriyor. Günlerin yetmediği, konuların her bir birey bazında masaya yatırıldığı uzun ve zorlu tartışmalar sonrasında, sadece aritmetik sonuçları olmayan kararlar almak kolay bir süreç değil. Bu süreci olabildiğince kolaylaştırmak ve her daim yanınızda olmak bizim işimiz.

Nilgün ile çalışmış olan herkes, onun işine karşı ne kadar tutkulu, daima çözüm odaklı, bir adım ilerisini öngören, insanların görüşünü almayı önemsedikleri bir uzman ve arzu edilen hedefe giden yolda destek veren bir yol arkadaşı olduğunu bilir. İnsanlar, Nilgün’ün pragmatik ve pratik yaklaşımına değer verir ve Nilgün’ün, sorun veya imkanlar ne olursa olsun, onlara yardımcı olmak için PwC yetkinliğini en üst seviyede sunacağından emindirler.

Bizi takip edin