Skip to content Skip to footer
Ara

Sonuçlar yükleniyor

İleri düzey analitik

Güncel teknolojiler ve akıllı algoritmalar, ham verinizi, faydalı bilgiye dönüştürüyor.

Verilerinizden fayda sağlayın

Günümüzde toplanan veri miktarı sürekli artmaktadır.  Bu verilerin bir kısmı işletmenizin sınırları içinde üretilip saklanırken, bir kısmı ise herkesin kullanımına açık şekilde depolanmaktadır.  Veri çeşitliliği ve miktarındaki bu büyüklük işletmeniz için büyük bir avantaja dönüştürülebilir.

PwC olarak İleri Düzey Analitik teknolojilerini kullanarak verinizden sağlayacağınız faydayı en üst düzeye çıkarabiliriz.

Dikkate alınması gereken sorular:
  • Müşterilerinizi davranışlarını tahmin edebiliyor musunuz ?

  • Alacağınız kararların kısa, orta ve uzun dönem etkilerini hesaplayabiliyor musunuz?

  • Dağıtım ağınızı işletme vizyonunuz dahilinde en faydalı şekilde yönetebiliyor musunuz?

  • Var olan amacınız dahilinde işletmeniz için en faydalı kararların neler olduğunu veri ve teknoloji kullanarak belirleyebiliyor musunuz ?

  • İşletmeniz hakkındaki hipotezlerinizi test edebiliyor musunuz ?

  • Verinizde,  ofis uygulamalarının bulabileceği bilgilerin çok ötesinde, bulunan gizli bağlantıları keşfetmek istiyor musunuz ?

PwC ileri düzey analitik yaklaşımı

Ofis uygulamalarının ötesine geçip, verinizi en ileri teknolojiler ile işleyip, sadece rapor değil öneri, bilgi ve aksiyon çıkarmak. Teknoloji ve gelişmiş algoritmaları, iş yaşamındaki yol göstericiniz olarak konumlandırmak.

Optimizasyon

Kısıtlarınız var, amacınız var ancak bu amaca ulaşmak için var olan kısıtlar dahilinde hangi kararı almalısınız emin olamıyor musunuz? Bu durumda bir optimizasyon probleminizin var olduğunu size hatırlatmak isteriz.  Optimizasyon bir yöneylem araştırması uygulaması olarak iş yaşamında ilk olarak lojistik ve tedarik zinciri planlamasında kullanılmıştır. Ancak son zamanlarda geliştirilen çok güçlü optimizasyon motorları ve modelleme teknikleri ile artık lojistiğin sınırlarını aşıp, finanstan, pazarlamaya; iş gücü planlamasından tedarikçi seçimine kadar çok sayıda iş problemini çözer hale gelmiştir.  PwC olarak probleminizi tespit edip, optimizasyon modelini kurup, uygun algoritmalar ile çözme sürecinde size yardımcı olabiliriz.

Yapay zeka

Verinizden öğrenmek mi istiyorsunuz? Sakladığınız verilerde gizlenmiş bilgilere erişmek ve bunları iş problemlerinin çözümünde kullanmak mı istiyorsunuz? Geleceği tahmin etmek ve geçmişte olanların sebeplerini mi öğrenmek istiyorsunuz? Bu durumda Yapay Zeka ve Veri Madenciliği teknikleri ve teknolojileri aradığınız çözüm olabilir.  Modern ve gelişmiş yapay zeka platformları ile algoritmaları iş problemlerinizin çözümünde size yol gösterebilir.  PwC olarak  sahip olduğumuz Yapay Zeka teknolojileri uzmanlığımızla verilerinizi en etkin şekilde kullanıp, içerdikleri çok değerli bilgileri sizinle birlikte keşfedebiliriz.

Simulasyon

Süreçleriniz çok karmaşık olduğu için aldığınız kararların ve yaptığınız değişikliklerin işletmeniz üzerindeki etkilerini hesaplayamıyor musunuz?  Simulasyon yetkinliklerimizle en karmaşık “what-if” analizlerini bile yapabilir, yapacağınız değişikliklerin süreçleriniz üzerindeki etkisini en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.

İletişim

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5304

Bizi takip edin: