Skip to content Skip to footer
Ara

Sonuçlar yükleniyor

Yeteneğin stratejik hedeflere uygun şekilde konumlandırılması

Günümüz işgücü piyasasında bir çalışanın değerini, kendi alanındaki uzmanlığı kadar, uluslar arası tecrübesi olup olmadığı da belirliyor. Küresel piyasadaki CEO’ların bir çoğu deneyimli çalışanların uluslar arası görevlerde değerlendirilmelier konusundaki zorlukları öngördüklerini söylüyorlar. Durmadan gelişen dünya piyasalarnda, Şirketler, gelecekte de sürdürülebilir başarılar elde edebilmek için insan kaynağı stratejilerini ve yetenekli çalışanlarının coğrafi olarak nasıl konumlandırılması gerektiğini sürekli olarak değerlendirmek zorunda. Uluslar arası mobilite programınızın bu gerekleri yerine getirdiğinden ve işletmenize sağlayabileceğiniz en fazla değeri kattığından emin misiniz?

Uluslararası mobilite politikaları

Uluslararası mobilite programınızın yapısı, esnekliği ve sağladığı olanaklar, geleceğinizi emanet edeceğiniz seçkin insan kaynağınızın yönetimine yardımcı olacaktır. Uluslar arası mobilite politikalarınızın incelenmesi, organizasyonel hedeflerinize ulaşmanızda, politikalarınızın ne kadar yeterli olduğunu, temel şartlarının etkinliğini ve uygunluğunu test etmenize olanak sağlayacaktır.

Bu politikalar zamanla değiştikçe, şirketlerin bu alandaki ihtiyaçlarıda değişmektedir. Artık sorunlara tek bir pencereden bakan eski yaklaşımlar mobilite politikalarına uyum sağlıyamıyor. Organizasyonel yapılar daha özerk hale gelirken dünyadaki mevzuat gereksinimleri de gittikçe karmaşıklaşıyor. Buna bağlı olarak, mobilitenin çerçevesi ve destek süreçleri de birbiri uyumlu olmak zorunda, ancak bunu yaparken farklı iş birimlerinin, dolaşımdaki çalışan türlerinin ve dolaşım kapsamındaki farklı coğrafi bölgelerin ihtiyaçlarını da gözetecek esnekliğe sahip olmalı.

Size nasıl destek olabileceğimiz konusunda görüşmek için, lütfen bizimle iletişime geçin.

Daha fazlası

Yönetim

PwC olarak operasyonel verimliliğin temelinde etkin bir uluslar arası görevlendirme yönetiminin yer aldığına inanıyoruz. Bu noktada, idari fonksiyonları ve hizmetleri geliştirmek, yasalarla uyumluluğu artırmak ve maliyetleri düşürmek için ortaya çıkabilecek fırsatların belirlenmesi oldukça önemlidir.

Dolaşım sürecinin farklı faktörler içeren yapısı, bu konuda uzman olan takımlarımızın farklı ekiplerle iletişime geçip ortak rol ve sorumluluklar üzerinde karar kılmasını önemli ve gerekli hale getirmektedir. Başarılı olabilmek için vergi, IK, muhasebe, bordro, hukuk ve mobilite takımının bu süreçteki bireysel rollerini anlamaları PwC olarak bizim için önemlidir.

Uluslararası görevlendirmelerin yönetiminin güvenilirliği ve yetkinliği başarılı bir mobilite süreci için gereklidir. Öte yandan, sadece mobilite prensiplerine sahip olmak yeterli değildir. Daha iyi bir işlevsel verimliliğe sahip olabilmek için uluslararası dolaşım takımı; sistemdeki bordro, muhasebe gibi işlevsel birimler üzerinde sorumluluk ve yetki sahibi olmalıdır.

Müşterilerimizin ihtiyaçları ile ilgili size nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşmak için bizimle her zaman irtibata geçebilirsiniz.

Daha fazlası

İletişim

Cumhur  Dülger

Cumhur Dülger

Uluslararası Görevlendirmeler, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6367

Mert Aktalay

Mert Aktalay

Uluslararası Görevlendirmeler, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6465

Bizi takip edin