Yabancıların Çalışma İzinleri

PwC Türkiye olarak, Türkiye’de görevlendirilen yabancıların çalışma ve oturma izni süreçleri konularında profesyonel danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Uzmanlarımız çalışma izinleri ile ilgili mevzuatın güncellenmesi ve yeni düzenlemelerin yapılmasına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantılara katılmakta ve sürecin geliştirilmesine yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Bu da ekibimize Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın gündemine hakim olma ve müşterilerimizi potansiyel risk ve fırsatlar konusunda bilgilendirme kabiliyeti sağlamaktadır.

Teknik bilgimizin yanında tecrübemize de dayanan çözüm önerilerimiz ile izin süreçlerini en hızlı biçimde sonuçlandırmaya yönelik çalışmaktayız.

PwC Türkiye’nin Ankara merkezli ofisinde, yapılmış çalışma izni başvurularını düzenli olarak takip eden ve gerektiğinde Çalışma Bakanlığı’ndaki görevliler ile görüşen çalışanlarımızın yanında, İstanbul’da bulunan uzmanlarımız da Ankara’ya düzenli aralıklar ile ziyaretler yapmaktadırlar.

Çalışma ve oturma izinleri süreçleri ile ilgili verdiğimiz hizmetler;

  • Yabancıların çalışma ve oturma izinleri başvuru süreçlerinin yönetilmesi
  • Çalışma izni kanunu ile diğer ilgili kanun ve yönetmelikler açısından kurumun ve yabancı çalışanın durumlarının değerlendirilmesi
  • Kısa süreli görevlendirmeler ile ilgili danışmanlık
  • Farklı meslek mensupları için çalışma izni
  • Taleplerinin reddi halinde itiraz ve yargı yoluna başvurulması
  • Başvuru kriterlerine yönelik durum değerlendirmesi ve danışmanlık

İletişim

Bilgütay Yaşar

Bilgütay Yaşar

İnsan Yönetimi ve Organizasyon Danışmanlığı, Şirket Ortağı

Telefon: +90 212 326 6094

Cumhur  Dülger

Cumhur Dülger

Uluslararası Görevlendirmeler, Direktör

Telefon: +90 212 326 6367

Bizi takip edin