Listing in Borsa İstanbul

Küresel ekonomik gücün gelişmekte olan piyasalara kayması sermaye piyasası işlemlerinin de düzlemini değiştirmektedir. Yakın zamanda tamamlanan PwC Sermaye Piyasaları 2025 raporunda da belirtildiği gibi tüm dünyada halka açılmayı planlayan şirketlerin eskiden olduğundan daha fazla seçeneği var. Fakat gelişmekte olan ekonomilerin bu şirketleri etkilemesinde yerel sermaye havuzlarının ve yerel mevzuat alt yapılarının gelişmesi çok kritik. Son dönemde Türk sermaye piyasaları otoriteleri İstanbul’un finans merkezi olması için önemli girişimlerde bulunmaktadır.

İstanbul’un bölgesel finans merkezinden uluslararası finans merkezine dönüşümünü amaçlayan, kamu ve özel kurumların ortak hareket ettiği “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi” girişimi bunlardan biridir.

PwC ‘nin hazırladığı "Listing in Borsa İstanbul" yayını Borsa İstanbul'un güçlü yanlarını analiz ederken, teşkilatlandığı piyasalar, halka arz olmayı planlayan şirketler için başvuru süreci ve halka arz olduktan sonraki yükümlülükler ile ilgili kapsamlı açıklamalar içerir.

İletişim

Sertu Talı
Denetim Hizmetleri Şirket Ortağı
Telefon: +90 212 326 6220
Eposta

Serkan Tarmur
Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı
Telefon: +90 212 376 5304
Eposta

Umurcan Gago
Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı
Telefon: +90 212 326 6098
Eposta

Bizi takip edin