Milyarderler 2017

Yeni değer yaratıcılar hız kazanıyor

Milyarderler ekonomiyi güçlendirmeye devam ederken, yatırımlarıyla toplum üzerindeki olumlu etkileri artıyor. Özellikle sanat ve spor alanlarında artan yatırımlarıyla, bu alanlarda giderek daha önemli rol oynuyorlar.

Geçen sene yayımlanan Milyarderler raporunda, PwC ve UBS, milyarderlerin servetinde gözlenen düşüşe karşılık ‘Milyarderler baskı altında mı?’ sorusunu sormuştu.

Bu sene büyümeye çarpıcı bir dönüş yapıldı; 2016 yılında milyarderlerin serveti %17 arttı.

Raporda bu büyümenin arkasındaki faktörler ve ortaya çıkan yeni trendler inceleniyor. Sonuçları ise çok çarpıcı. Tarihte ilk defa Asya’da ABD’dekinden fazla milyarder bulunuyor. Bu yıl ortaya çıkan 145 yeni milyarder ise dünya ekonomisine 2,8 milyon yeni istihdam yaratmış durumda. Ayrıca, giderek daha fazla aile yeni girişimlerde birlikte çalışıyor ve ağlarının etkisini güçlendiriyorlar.

PwC ve UBS aynı zamanda milyarderlerin sanat ve sporda oynadığı role de ışık tutuyor. Milyarderler sosyal sorumluluk anlamında her zamankinden daha aktif. Geçtiğimiz iki yılda spor kulübü satın alımlarının yarısından fazlasını milyarderler gerçekleştirdiler. Yeni nesil sanatseverler ise, yeni ve benzersiz koleksiyonları herkes için erişilebilir kılıyorlar.

Milyarderlerin sayısının fazla olduğu coğrafyalar artık değişiyor. Asya’da ve özellikle Çin’de, büyüme bu hızla devam ederse, gelecekte de bu değişimler devam edecek gibi görünüyor. PwC ve UBS bu gelişmelerin nabzını tutmak için sabırsızlanıyor.

loading-player

Playback of this video is not currently available


İletişim

Pazarlama ve İletişim
Telefon: +90 212 326 6060
Eposta

Bizi takip edin