Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri

Vergi fonksiyonunu stratejik bir varlık olarak yeniden sekillendirip, dizayn ediyoruz

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Hızla değişen ve şeffaflığın giderek önem kazandığı günümüzde muhasebe ve vergi, katma değer yaratan stratejik bir alan olarak görülüyor. İçinde bulunduğumuz küresel ve yerel gerekliliklerden yola çıkarak, muhasebe ve vergi fonksiyonları da teknoloji odaklı, köklü bir değişim ve dönüşüm içerisindeler.

PwC Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri olarak amacımız 90 kişilik uzman ekibimiz ve uluslararası bakış açımızla yerel ve küresel gelişmeleri, yasal çevreyi, şirket hedef ve ihtiyaçlarını değerlendirerek ve şirketlerle ortak çalışarak muhasebe, beyanname ve bordro alanlarında katma değerli hizmetler sunmak.

İhtiyaç ve hedefleriniz doğrultusunda şekillendirdiğimiz dış kaynak (outsourcing) kullanımından ortak kaynak (co-sourcing) kullanımına uzanan teknoloji odaklı geniş yelpazeli çözüm önerilerimiz var:

“Web Tabanlı Muhasebe Modeli” ile kullanıcıların tablet ve akıllı telefon ile erişebilecekleri, kurulum gerektirmeyen düşük maliyetli, kullanıcı dostu bir platform geliştirdik. Bu platformda ihtiyaçlarınızla uyumlu iş akış ve onay süreçleri kurgulanabiliyor.

Uzaktan erişilebilen bordro modülümüz ile gizlilik içeren bordro ve özlük bilgilerine şirket yöneticileri güvenli bir platform üzerinden erişiyor, eş zamanlı süreç ve bilgi takibi yapıyor. Şirket çalışanlarının platform üzerinden kendi izin süreçlerinin takibini yapması, maaş ve bordro bilgilerine ulaşması mümkün.

Ortak Hizmet Merkezi yapılanmasıyla çalışan şirketler için yasal yükümlülüklerin ana merkeze doğru ve zamanında iletilmesi ve yasal yükümlülüklere uyumun sağlanması büyük önem taşıyor. Şirketlere Ortak Hizmet Merkezi yapısına geçiş sürecinde ve sonrasında destek oluyoruz. 

Kendi muhasebe ekibi olan şirketlere beyanname ve raporlama süreçlerinde destek olarak yasal yükümlülüklerin eksiksiz yerine getirilmesinde ortak çalışıyoruz.

Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri

Şirketler muhasebe, beyanname ve bordro konusunda neleri dikkate almalı?

  • Şirket muhasebe ve vergi ekibi kuracak yeterli kaynağa sahip mi? / Dış kaynak (outsourcing) kullanımı veya ortak kaynak (co-sourcing) modeli sizin için daha etkin ve etkili bir çözüm olabilir mi?
  • Sık değişen vergi kanunları takip ediyor ve zamanında aksiyon alıyor musunuz?
  • Beyannameler için fazla zaman harcadığınızı mı düşünüyorsunuz? Sık sık düzeltme beyannameleri veriliyor mu?
  • Bordro hesaplaması yapılırken değişen kanunlar ve mevcut teşvikler dikkate alınıyor mu?
  • Bordro süreci nasıl yönetiliyor, yönetime riskler raporlanıyor mu?
  • Teknolojik çözümlerle daha etkin bir muhasebe ve bordro süreci kurgulanması gerektiğini düşünüyor musunuz?
  • Global uyum trendleri ve uygulamaları konusunda nekadar bilgi sahibisiniz?
  • Ana firma süreçlerinin yasala uyumlanması sürecinde desteğe ihtiyaç duyuyor musunuz?

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Deniz Dinçer Öner

Deniz Dinçer Öner

Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 355 5824

Ece Yavuz

Ece Yavuz

Muhasebe ve Mali Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 355 5873

Bizi takip edin