Aile şirketi hizmetleri

PwC, kimilerine göre aile şirketlerinin ihtiyaçlarına cevap vermekle ilgili olmayan büyük bir organizasyon olarak düşünülse de bu doğru değildir. Müşterilerimizin %85’inden daha fazlasını farklı büyüklüklerdeki aile şirketleri oluşturmaktadır. 30 yılı aşkın süredir Türk aile şirketleriyle çalışarak kazandığımız deneyimlerimiz, karşılaştığımız sorunları kolaylıkla anlamamızı sağlıyor, ayrıca bir yüzyıldan fazladır dünyanın çeşitli ülkelerindeki irili ufaklı aile şirketinden edindiğimiz tecrübeleri de sizlerle paylaşmaktan her zaman memnuniyet duyuyoruz.

PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri

loading-player

Playback of this video is not currently available

PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri

Hizmet paketlerimiz

Kurumsallaşma Koçluğu Programı

PwC olarak dünya çapında ve Türkiye’de aile şirketlerinin çözüm ortağı olarak uzun yıllardır yoğun olarak çalışmaktayız. Bu süreçte, sizler için çözümler yaratırken, yukarıda bir kısmına değindiğimiz “serzenişlerle”, diğer bir deyişle «gelişim alanları» ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu gelişim alanlarının zamanlı bir şekilde ve sistemli bir çalışma ile çözümlenemediği durumlarda, şirketlerin bir sonraki nesle devredilemeden dağılıp gittiğini üzülerek gözlemlemekteyiz.

Dolayısıyla işlerin kişilere göre değil kurallara göre, yani “Kurumsal yönetim” ilkeleri çerçevesinde yönetildiği durumlarda, şirketler kuşaktan kuşağa, başarılı bir şekilde miras bırakılabilmektedir:

Daha fazlası

Halka Arza Hazırlık

Sorunsuz bir halka arz sürecinde PwC size nasıl yardımcı olabilir? PwC Türkiye olarak ulusal ve uluslararası Sermaye Piyasalarında borçlanma araçları çıkarmak veya hisse senedi ihraç etmek isteyen şirketlerin söz konusu sermaye piyasalarına erişimleri sırasında yaşadıkları sorunlara bağımsız bir bakış getirmekteyiz. Verdiğimiz hizmetler, hem halka arz süreci ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan nispeten küçük müteşebbislerin hem de uluslararası sermaye piyasalarını düzenli kullanan büyük ulusal veya uluslararası şirketlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde biçimlendirilmiştir. PwC Türkiye doğru sermaye piyasasının bulunmasından halka arz için gerekli hazırlık yapılmasına kadar halka arz sürecinin birçok aşamasında hizmet vermektedir.

Tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilmek üzere, şirketin ve ailenin kurumsallaşması sürecinde “PwC Kurumsallaşma Koçluğu” hizmetimiz ile klasik danışmanlık anlayışından farklı bir metodolojiyle yanınızdayız.

İletişim formu

PwC Küresel Aile Şirketleri Araştırması 2016

Son araştırmamızın üzerinden üç yıl geçti ve dünyanın dört bir yanındaki aile şirketleri, ekonomik durgunluk sonrasındaki pazarda rekabet etmenin daha zor olduğuna inanıyor. Aile şirketleri yeniliğin anahtar olduğunu ama kaynakların kısıtlı olduğunu, değişimin hızına ayak uydurmanın ise gerekli olduğunu her geçen gün biraz daha iyi anlıyor. Çoğu bu ortama, sistem ve süreçlerinden kurumsal yönetime kadar işletme modellerini değiştirmeye çalışarak yanıt veriyor. Fakat, çoğu aile şirketinin henüz ele almadığı önemli bir zorluk kalıyor geride, o da şirketle birlikte aileyi de kurumsallaştırabilmek.
PwC Küresel Aile Şirketleri Araştırmamızda aile şirketlerinin bu zorluğu aşmak için neler yaptığını ortaya koyuyoruz.
PwC Küresel Aile Şirketleri Araştırması 2016

PwC Aile Şirketleri Araştırması 2016

PwC Türkiye Şirket Ortağı Mehmet Karakurt, bu sene 8'incisi yayımlanan '' PwC Aile Şirketleri Araştırması Raporu'' nu anlatıyor

loading-player

Playback of this video is not currently available

İletişim

Burcu Canpolat
Aile Şirketi Hizmetleri Lideri
Telefon: +90 212 326 6526
Eposta

Bizi takip edin