Aile şirketi hizmetleri

Aile şirketlerine yönelik hizmetlerin, küresel alanda “Private Business” olarak ifade edilmesi, verilen hizmetin içeriğini ve kurallarını çok doğru yansıtıyor. Aile şirketlerinin her birini, kuruluş amacı, tarihi, sektörü, bölgesi, ortaklık yapısı, gelecek planları, yeni neslin özellikleri gibi onlarca parametre ile tek tek değerlendirmemiz gerekiyor. Aile şirketlerini ilgilendiren herhangi bir konuda, “kesin doğru budur” deme, elimizdeki bir şablonu çözüm olarak  kullanma lüksümüz yok. İşin bir yanında lider koçluğu, bir yanında diplomatlık, bir yanında ise damıtılmış bir teknik bilgi var. Krizi oluşmadan öngörmek, aile içi dinamiklere hakim olmak, doğru büyüme stratejileri oluşturmak, ortaklık yapısıyla ilgili olasılıkları analiz etmek işin önemli bir tarafı ve “benden sonra ne olacak” sorusu lider için çok katmanlı bir soru. 
PwC Türkiye olarak formal toplantıların ötesine geçerek, mutlak güven üzerine kurulu bir yol arkadaşlığı inşa etmeyi hedefliyoruz. Aile şirketi çözümlerimizi dünya çapında farklı kılanın da bu bakış açısı olduğuna inanıyoruz.

Burcu Canpolat

Aile Şirketi Hizmetleri Lideri

PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri Ekibi

Hizmet paketlerimiz

Kurumsallaşma Koçluğu Programı

PwC olarak dünya çapında ve Türkiye’de aile şirketlerinin çözüm ortağı olarak uzun yıllardır yoğun olarak çalışmaktayız. Bu süreçte, sizler için çözümler yaratırken, yukarıda bir kısmına değindiğimiz “serzenişlerle”, diğer bir deyişle «gelişim alanları» ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Bu gelişim alanlarının zamanlı bir şekilde ve sistemli bir çalışma ile çözümlenemediği durumlarda, şirketlerin bir sonraki nesle devredilemeden dağılıp gittiğini üzülerek gözlemlemekteyiz.

Dolayısıyla işlerin kişilere göre değil kurallara göre, yani “Kurumsal yönetim” ilkeleri çerçevesinde yönetildiği durumlarda, şirketler kuşaktan kuşağa, başarılı bir şekilde miras bırakılabilmektedir:

Daha fazlası

Halka Arza Hazırlık

Sorunsuz bir halka arz sürecinde PwC size nasıl yardımcı olabilir? PwC Türkiye olarak ulusal ve uluslararası Sermaye Piyasalarında borçlanma araçları çıkarmak veya hisse senedi ihraç etmek isteyen şirketlerin söz konusu sermaye piyasalarına erişimleri sırasında yaşadıkları sorunlara bağımsız bir bakış getirmekteyiz. Verdiğimiz hizmetler, hem halka arz süreci ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan nispeten küçük müteşebbislerin hem de uluslararası sermaye piyasalarını düzenli kullanan büyük ulusal veya uluslararası şirketlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde biçimlendirilmiştir. PwC Türkiye doğru sermaye piyasasının bulunmasından halka arz için gerekli hazırlık yapılmasına kadar halka arz sürecinin birçok aşamasında hizmet vermektedir.

Tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilmek üzere, şirketin ve ailenin kurumsallaşması sürecinde “PwC Kurumsallaşma Koçluğu” hizmetimiz ile klasik danışmanlık anlayışından farklı bir metodolojiyle yanınızdayız.

İletişim formu
PwC, kimilerine göre aile şirketlerinin ihtiyaçlarına cevap vermekle ilgili olmayan büyük bir organizasyon olarak düşünülse de bu doğru değildir. Müşterilerimizin %85’inden daha fazlasını farklı büyüklüklerdeki aile şirketleri oluşturmaktadır. 30 yılı aşkın süredir Türk aile şirketleriyle çalışarak kazandığımız deneyimlerimiz, karşılaştığımız sorunları kolaylıkla anlamamızı sağlıyor, ayrıca bir yüzyıldan fazladır dünyanın çeşitli ülkelerindeki irili ufaklı aile şirketinden edindiğimiz tecrübeleri de sizlerle paylaşmaktan her zaman memnuniyet duyuyoruz.

PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri

loading-player

Playback of this video is not currently available

PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri

İletişim

Burcu Canpolat
Aile Şirketi Hizmetleri Lideri, PwC Turkey
Telefon: +90 212 326 6526
Eposta

Bizi takip edin