İlaç

  Sayfayı şu dilde göster: English

  Sağlıklı bir büyüme için yanınızdayız

  PwC Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

  İlaç Sektöründe uzmanlaşmış ekibimizin sizlere sunabileceği hizmetleri görmek için tıklayınız.

  Son yıllarda nüfusun yaşlanması, patent sürelerinin uzaması, bireysel ilaçların gelişmesi, sosyal güvenlik kurumlarının kapsamının genişlemesi ve yaygınlaşması, biyolojik ve biyoteknoloji ürünlerinin artması ve yaygınlaşması gibi etkenlerle ilaç sektörü küresel düzeyde hızlı bir büyüme sürecine girmiş durumda.

  Dünya piyasasına paralel olarak Türkiye’de de büyüme trendinde olan ilaç sektörü regülasyonlarla birlikte zorlu ancak bir o kadar da yeni fırsatlar yaratan bir süreç içerisinde. Türk ilaç sektörü, artan ve yaşlanan nüfusu, gelişen sağlık sektörü, gelişmeye devam eden ekonomisi ile gerek yerel gerekse global oyunculara çeşitli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları doğru kullanan şirketlerle birlikte Türkiye ilaç sektörü bölgesel veya küresel oyuncu olma potansiyeline sahip.

  PwC Türkiye olarak, bu potansiyeli açığa çıkarmak için müşterilerimize destek olurken Türkiye’de 100’e yakın aşkın sektörde uzmanlaşmış çalışanımızla ilaç sektöründeki şirketlerin yaklaşık %70’ine denetim, vergi ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

  PwC Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

  Türkiye’deki birikimimizle birlikte PwC’nin küresel bilgi ağını kullanarak ilaç ve sağlık ürünleri sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin tüm operasyonlarında ihtiyaç duyabilecekleri en uygun çözümleri üreterek çok yönlü denetim, vergi ve danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz

  Sektörün önde gelen sorunlarına çözüm oluşturmak adına, (i) fiyatlandırma ve operasyonel konular, (ii) kanun ve düzenlemelere uygunluk, (iii) itibar yönetimi ve (iv) rekabete ilişkin konular olmak üzere 4 ana başlık altında hizmetlerimizi yapılandırdık. Hizmetlerimizi şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak şirketlere değer katacak şekilde dizayn edip, gerek PwC küresel networkundeki gerekse yerel pazardaki tecrübemizi müşterilerimize yansıtıyoruz.

  İletişim
  Ediz Günsel
  İlaç Sektörü Lideri
  Telefon: +90 212 326 6040
  Eposta
  Zeki Gündüz
  Vergi Hizmetleri Lideri
  Telefon: +90 212 326 6080
  Eposta
  Serkan Tarmur
  Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı
  Telefon: +90 212 376 5304
  Eposta
  Beste Ortaç
  Denetim Hizmetleri Şirket Ortağı
  Telefon: +90 212 326 6066
  Eposta

  • E-fatura, E-defter
  • Vergi Uyuşmazlıkları
  • İç Denetim / İç Kontrol / SoX
  • KDV İadesi
  • Transfer Fiyatlandırması
  • ERP ve GRC (Yönetişim, Risk ve Uyum) Hizmetleri
  • Ar-Ge
  • Yönetim Raporlaması Süreç Tasarımı