İlaç ve yaşam bilimleri

PwC olarak ilaç sektöründe deneyimli uzmanlarımızla inovasyondan mevzuata kadar işinizi etkileyen karmaşık sorunlara çözüm üretmek için sizinle beraber çalışıyoruz

İlaç sektöründe uzmanlaşmış 100’ü aşkın çalışanımızla sektörün önde gelen şirketlerinin denetim, vergi ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Türkiye’deki tecrübemizle birlikte PwC’nin küresel bilgi ağını kullanarak şirketlerin tüm operasyonlarında ihtiyaç duyabilecekleri en uygun çözümleri üretiyoruz.

Verdiğimiz tüm hizmetlerde sektörün gündemindeki konuları ve sektöre özgü zorlukları göz önünde bulundurarak müşterilerimizin aradığı değeri yaratıyoruz;

Dijitalleşme

Gelişen teknoloji ile birlikte sağlık sektöründe bulunan önemli lider paydaşların hasta deneyimini mükemmelleştirmek ve ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap verme hedefine daha düşük maliyet, sürdürülebilir karlı büyüme ve rekabetçi avantajı ile ulaşması için dijitalleşmeyi bir araç olarak görüyoruz. PwC olarak dijitalleşmenin stratejiden uygulamaya kuruluş içi bir yetkinlik olduğu gerçeğinden yola çıkarak fikirler ile operasyonel iş sonuçları arasındaki uçurumu kapatmak için kuruluşlara sağlık ekosistemi içinde endüstriyel,teknolojik, analitik ve fonksiyonel derinlik getirmek için çalışıyoruz. Bu medikal derinliği “farkındalığın oluşturulması, hastalıkla mücadele, teşhis, tedavi seçimi, ilaç ve tıbbi cihaz temini, tedavi uygulaması ve kontrol” olarak adlandırdığımız yedi adımlı entegre hasta deneyim yolculuğunda bütünlüğü sağlayacak şekilde tüm paydaşlar için oluşturuyoruz.

Dijitalleşme konusunda karşınıza çıkacak en önemli hizmetler/başlıklar:

 

Biyoteknoloji

Adım adım düşürülmesi amaçlanan sağlık harcamalarına rağmen AR-GE maliyetleri yüksek olan biyoteknolojik ve nadir hastalıklarda kullanılan inovatif ilaç ve tıbbi cihaz pazarının küresel olarak uzun vadede büyümesini devam ettirmesi beklenmektedir. Türkiye, dünya genelinde büyümekte olan biyoteknoloji ve biyobenzer sektöründe iddialı bir oyuncu olma hedefini, hem kamu hem de özel sektörün açıklamaları ile net biçimde ortaya koymaktadır. Dolayısıyla, PwC olarak devlet tarafından verilen teşvikler ve kapsamı,  yerelleşme mevzuatı ve aksiyon planı, Türkiye’de yapılan yatırımların karlılığı, etkinliği ve yetkinliğinin değerlendirilmesi, hem kamuda hem de özelde sağlık sektör paydaşlarınca global en iyi örnekler ve Türkiye’de uygulamalarının değerlendirilmesi ile ilgili danışmanlık, denetim ve vergi hizmetleri sunmaktayız.

Biyoteknoloji konusunda karşınıza çıkacak en önemli hizmetler/başlıklar:

 

Mevzuata Uyum

İlaç sektöründe uyum konusu, sürekli güncellenen regülasyonlar ve değişen teknoloji ile birlikte çok daha önemli hale geldi. Hedeflerinize doğru yol alırken karşınıza çıkan finansal, operasyonel ve regülasyon kaynaklı risklerinizi doğru olarak yönetmeniz, sağlam bir kurumsal yönetim yapısı kurmanız, sürdürülebilir ve etkin bir kontrol ortamı oluşturmanız ve süreçlerinizi proaktif bir şekilde yapılandırmanız gerekmetedir.

Uyum konusunda karşınıza çıkacak en önemli hizmetler/başlıklar:

 


{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.dataService.numberHits}} {{contentList.dataService.numberHits == 1 ? 'result' : 'Sonuç(lar)'}}
{{contentList.loadingText}}

İletişim

Ediz Günsel

Ediz Günsel

Sağlık, İlaç ve Yaşam Bilimleri Sektörü Lideri

Telefon: +90 212 326 6040

Zeki Gündüz

Zeki Gündüz

Vergi Hizmetleri Lideri

Telefon: +90 212 326 6080

Beste Ortaç

Beste Ortaç

Denetim Hizmetleri Şirket Ortağı

Telefon: +90 212 326 6066

Aslı  Şen

Aslı Şen

Şirket Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri, Direktör

Telefon: +90 212 326 5325

Nedim Bayraktaroğlu

Nedim Bayraktaroğlu

Vergi Hizmetleri, Direktör

Telefon: +90 212 326 6440

Bizi takip edin