Finansal hizmetler

Denetim, muhasebe danışmanlığı, vergi, uyum süreçleri ve risk yönetimi, dış kaynak kullanımı, sermaye piyasalarına erişim, bilgi riski ve güvenliği, veri kalitesi, birleşme & satın alım işlemleri ve diğer hizmetleri kapsayan farklı bir yaklaşım

Nasıl yardım edebiliriz?

Finansal kurumların bugün karşılaştıkları kritik konular işlerinin tüm boyutlarını etkiliyor. Sektörün gündeminde düzenleyici reformlar, finansal raporlama gereksinimleri, uygun maliyetli teknolojilerin uygulanması, yetenek edinimi ve paydaşların artan talepleri var. Bu zorluklar, finansal kurumları stratejilerini yeniden değerlendirmeye yönlendiriyor.

Uzmanlarımız, bankacılık ve sermaye piyasalarını, sigortacılık sektörünü ve yatırım yönetimini etkileyen günümüzün en büyük zorluklarında size yardımcı olurlar.

Finansal hizmetler| PwC Türkiye

Daha fazlası için

Risk ve Düzenlemelere Uyum

Bankacılık ve sermaye piyasalarının gelişimi teknoloji ile aynı doğrultudadır. Ve bu iki unsurun gelişimi beklentinin aksine riskleri artırmaktadır.

Günümüzde bankacılık ve sermaye piyasalarını özetleyen üç anahtar kelime teknoloji, risk ve süreçtir.

  • Teknoloji günümüz bankacılık sektörü ve sermaye piyasalarının yalnızca alt yapısını oluşturmakla kalmamakta, sektör liderini belirleyici unsurlardan birisi konumundadır. Finansal piyasalardaki yenilikçi teknolojiler sadece süreç verimliliğini artırmaktan öte başlı başına ürün olabilmektedir.
  • Risk ise sektörün merkezinde yüzyıllardır sahip olduğu bir unsur olmakla birlikte hiç bu kadar ölçülebilir ama öngörülemez olmamıştır. Sektör oyuncuları riski azaltmak için teknolojiyi yoğun olarak kullandıkça ve yeni süreçler oluşturdukça başka yeni, öngörülemeyen ve yönetilmesi daha zor riskler ortaya çıkmaktadır.
  • 10 yıl öncesinin bankacılık süreçleri ile günümüz bankacılık süreçleri yapısal olarak birbirinden farklıdır. Daha önce haftalar alan karar verme süreleri dakikalara inmiştir. Karar verme aşamasında kullanılacak veri yokluğu değil de veri çokluğu sorun olmaktadır artık. Süreçler daha analitik durumdadır ancak analiz sonuna gelindiğinde süreç zaten değişmiş durumdadır.

Ekonomik hayata katkılarının yanında tüm finansal krizlerin gösterdiği gibi bankacılık ve sermaye piyasaları ülke ekonomisinin en önemli aktörlerinden birisidir. Bu nedenle sektör neredeyse uçtan uca düzenleyici kurumlar tarafından sıkı bir şekilde düzenlenmektedir ve izlenmektedir. Sektörü tüm süreçleriyle etkileyen bu durum sektör için düzenlemelere uyum konusunu daha önemli hale getirmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Organizasyonun bütününe, teknoloji ve süreç bakış açısıyla odaklanarak riskin daha öngörülebilir hale gelmesi için denetim, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaktayız.

Süreç tasarlanması/oluşturulması, teknoloji seçimi, teknolojinin sürece uyarlanması, süreç ve teknoloji birlikte ele alınarak riskin değerlendirilmesi konularında; tamamı finans, bankacılık ve teknoloji sektöründe deneyimli, konusunda uzman, çözüm odaklı ve global ağın bir parçası olarak bilgiye ve iyi uygulamalara hızlıca ulaşabilen profesyonel bir ekip ile gereksinimlerinizin ötesinde değer yaratmak için sizinle çalışmaktan memnuniyet duyacağız.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Yönetim Danışmanlığı

Amacınız ister şirketinizi büyütmek, ister kapsamlı bir dönüşümle geliştirmek ve daha rekabetçi hale getirmek olsun, deneyimli danışmanlık ekibimiz stratejinizi belirlemenizde, doğru kararları almanızda ve bunları hayata geçirmenizde size uçtan uca hizmet verir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Finansal Hizmetler Teknolojileri

Teknolojik değişimin hızlanması bugün finansal hizmetler ekosistemindeki en yaratıcı -ve “en yıkıcı”- unsur.
Teknolojik ilerlemelerin finansal hizmetler endüstrisi üzerinde büyük etkileri var ve kurumlar iş modellerini buna göre ayarlamalılar.

Nasıl yardım edebiliriz?

PwC, finansal hizmetler yöneticilerine Finansal Hizmetler Teknolojisi eğilimlerinden yararlanmalarına ve tehditleri fırsatlara dönüştürmelerine yardımcı olacak kesintisiz ve uçtan-uca bir hizmet portföyü sunar.

PwC Finansal Hizmetler teknolojisi danışmanlık yetkinliklerini farklılaştıran nedir?
Entegre küresel ağ
Kapsamlı endüstri deneyimi ve kaynakları
Multidisipliner problem çözümü
Kritik konularda pratik bilgiler
İlişkilere odaklanma
Yatırım Kazançlarında Vergileme 2020 Podcast Serisi

Yatırım Kazançlarında Vergileme 2020

Podcast Serisi


{{contentList.loadingText}}

{{contentList.loadingText}}

İletişim

Zeynep Uras

Zeynep Uras

Finansal Hizmetler Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6062

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5304

Talar Gül

Talar Gül

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6073

Umurcan Gago

Umurcan Gago

Varlık ve Servet Yönetimi Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6098

Ersun Bayraktaroğlu

Ersun Bayraktaroğlu

Gayrimenkul Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6098

Bizi takip edin