PwC İş Etiği Kuralları

Amacımıza ve değerlerimize göre hareket etmek

Giderek karmaşık hale gelen bir dünyada, PwC olarak karşılaştığımız tüm zorluklara uyum sağlamaya devam ediyoruz. Topluluk olarak, dünyanın en önemli sorunlarının çözülmesine yardımcı olmak amacıyla alışılmışın dışında bir araya geliyoruz.

İş Etiği Kurallarımız bizden beklenenleri açıklıyor. Temel ilkelerimiz olan dürüstlük, tarafsızlık, mesleki yetkinlik, gerekli özen, gizlilik ve profesyonel davranışı ana hatlarıyla ortaya koyuyor. Bu kurallar bize ilkelerimizi nasıl hayata geçirmemiz gerektiğini gösteriyor ve her zaman elimizden gelenin en iyisini yapabilmemiz için bizi sorumlu tutuyor. 

Daha detaylı bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz:

Playback of this video is not currently available

1:31

PwC İş Etiği Kurallarına ulaşmak için tıklayınız

Dökümanı incele (PDF of 10.58mb)

Küresel Vergi İş Etiği Kuralları

Tüm PwC üye şirketlerindeki çalışanlarımızın Küresel İş Etiği Kurallarımıza uymalarının yanında onların vergi konularında müşterilere danışmanlık verirken etik ve profesyonel bir şekilde davranmalarını bekliyoruz.

İş Etiği Kurallarımızın beş temel bölümünü keşfedin

Sessiz kalma “Konuş”

Yolunda gitmeyen bir şey olduğunda sessiz kalmamak dürüst olduğumuzu ve doğru olanı yapmaya cesaretimiz olduğunu gösterir. İş Etiği Kurallarının bu bölümünde ne zaman ve nasıl endişelerimizi dile getireceğimiz ve doğru olmadığını düşündüğümüz durumları bildireceğimiz anlatılıyor.

İş yapış şeklimizde güven oluşturmak

İş Etiği Kurallarının bu bölümünde çalışanlar olarak bizden beklenenler açıklanıyor. İtibarımızı, yüksek kaliteli ve yenilikçi hizmet sunarken mesleki standartları uygulayarak, yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere bağlı kalarak ve etik yükümlülükleri yerine getirerek koruyoruz.

Bilgiyi kullanma şeklimizde güven oluşturmak

Müşterilerimize, çalışanlarımıza ve birlikte çalıştığımız diğer kişilere ait bilgilerin mahremiyetine ve gizliliğine saygı duyuyoruz. Formatı ne olursa olsun tüm kişisel bilgileri koruyor ve asla amacı dışında kullanmıyoruz. Sosyal medyada her zaman sağduyulu davranıyoruz.

Toplumda güven oluşturmak

İş Etiği Kurallarının bu bölümünde kendimizi dünyaya ve faaliyette bulunduğumuz pazarlara tanıtma şeklimiz ele alınıyor. Amacımız, etik ve kaliteye sürekli odaklanarak, özen, şeffaflık ve dürüstlük sergileyerek paydaşlarımızın güvenini kazanmaktır.

Karşılıklı güven oluşturmak

İş Etiği Kurallarının bu bölümünde ise çalışırken birbirimize karşı nasıl davrandığımızdan bahsediliyor. İş arkadaşlarımızla etkin bir şekilde çalışmanın ve müşterilerimize hizmet sunmanın kilit noktası güvendir. Güven birbirimize özenle, kibar, saygılı, adil ve dürüst bir şekilde davranmakla başlar.

Ethics Helpline (Etik Destek Hattı)

İş etiği ile ilgili bildirimlerinizi ve sorularınızı Etik Destek Hattı üzerinden dilerseniz kimliğinizi anonim tutarak iletebilirsiniz.

Global Üçüncü Taraf İş Etiği Kuralları

Dökümanı incele (PDF of 1.54mb)

İletişim

Pazarlama ve İletişim

İstanbul, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6060