Bağımsız Denetim Hizmetleri

Faaliyetleriniz, sektörünüz, mevzuat ve standartların derinlemesine anlaşılması suretiyle denetiminizi ele alıyor ve paydaşlarınıza yapılan raporlamanın şeffaflığı aracılığıyla işletmenize güvenle değer katmanıza yardımcı oluyoruz.

İş yapma kurallarının birçoğu değiştiyse de temelleri değişmedi. Yatırımcı beklentilerini karşılamak için öncelikle finansal tablolarınızdaki bilgilerin eksiksiz, doğru ve gerçeğe uygun sunumu önem arz ediyor.

Denetim, hem şirketinizin hem de genel anlamda finansal sistemin güvenilirliği için kilit rol oynamaktadır. Aynı zamanda, denetim, yatırımcıların şüpheciliği ve finansal olmayan bilgiler dahil olmak üzere şirket bilgilerinin 7/24 incelenmesi ile şekillenen ve hızla gelişen kurumsal raporlama ortamına ayak uydurmak zorundadır.

PwC olarak, tüm sektörlerden uzmanlar ile işbirliği içinde çalışarak ulusal ve uluslararası muhasebe ve raporlama standartlarına uygun bir şekilde raporlama yapılması için uzmanlığımızı sunmaktayız. Yasal veya özel amaçlı finansal tabloların bağımsız denetimini yürütmekle birlikte özel konularda uzman görüşleri hazırlayabiliriz ve güvence ihtiyacı olan hususlarda sizlere yardımcı olabiliriz. Finansal tabloların denetiminin yanı sıra, risk, süreç ve teknoloji hizmetleri ekibimiz, şirket yönetiminin en iyi bilgiye dayanarak kararlar almasına yardımcı olur. Önerilerimiz ve ortaya koyduğumuz bağımsız güvence bugünün karmaşık iş ortamında çok değerli bir koruma sağlamaktadır.

Bağımsız denetim hizmetleri
Bağımsız denetim yaklaşımı

İnovasyon yoluyla denetimi kolaylaştırmak

İnovasyon, bir operasyonun karmaşık yönlerini yönetmek ve herhangi bir ortamda başarılı olmak için kaçınılmazdır. PwC olarak en modern teknolojilere, kritik süreçlerin geliştirilmesine ve çalışanlarımızın liderlik özellikleri ile performanslarının gelişimine önemli yatırımlar yapıyoruz.

Müşterilerimize yüksek kalitede ve benzersiz bir deneyim sağlamak için en gelişmiş denetim yöntemlerinin kullanılmasında öncülük etmekteyiz.

Playback of this video is not currently available

Halo

Halo, PwC’nin önde gelen bir veri çıkarma, test etme ve görselleştirme teknolojisi olarak bizlere veri zenginliği yaratmasıyla denetim süreçlerimizde önemli bir dönüşüm sağlamıştır. Verilerle ilgili derinlemesine gerçek zamanlı bilgi sağlayarak faaliyetlerinizi daha iyi anlamamızı sağlamaktadır.

Çok yüksek hacimli işlemler Halo aracılığıyla sorgulanabilir ve analiz edilebilir. Bu da riskleri daha etkin ve etkili şekilde değerlendirebilmemizi ve denetimde önemli alanlara odaklanabilmemizi sağlar.

Playback of this video is not currently available

Connect

Connect, denetim sürecinin her aşamasında daha hızlı, daha etkin ve güvenli bilgi paylaşımı sağlayan ortak iş akışı aracımızdır. Bu araç, denetim ekibi ile şirket arasındaki bilgi ve belge sağlama sürecini gerçek zamanlı olarak düzenler ve izler. Hem sizin hem de bizim nerede ve ne zaman istersek denetim sürecini kontrol edebilmemize olanak sağlar.

Bilgi ve belge taleplerine ilişkin son durumu istediğiniz yerden gerçek zamanlı olarak takip edebilir, sorumlulukları paylaştırabilir ve verimli bir süreç yönetimi için çok daha fazlasını bu araç ile gerçekleştirebilirsiniz.


İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Ediz Günsel

Ediz Günsel

Denetim Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6067

Bizi takip edin