Borç Danışmanlığı

CFA Türkiye

İklim Finansmanı Hızlandırma (CFA) Birleşik Krallık Hükümeti’nin desteklediği global bir teknik destek programıdır. Program karbon emisyonunu azaltıcı etkisi bulunan projelerin finansmana ulaşmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. CFA, küresel ısınmayı 1,5°C’de kısıtlamak isteyen sekiz ülkede faaliyet göstermektedir (Kolombiya, Nijerya, Meksika, Türkiye, Güney Afrika, Peru, Mısır, Pakistan).

Türkiye’de CFA uygulaması PwC Türkiye öncülüğünde gerçekleşmektedir. CFA programı proje geliştiricilere teknik, finansal, cinsiyet eşitliği ve toplumsal kapsayıcılık konularında ilgili uzmanlardan destek ve eğitim sağlar. Ayrıca program ulusal ve uluslararası finansal kuruluşlar ve kamu kuruluşlarıyla bilgi paylaşımı ve eğitim olanakları sağlamaktadır. Eğitimin ardından proje geliştiriciler finansörler ile İstanbul’da ve Londra’da planlanan etkinliklerde bir araya gelip projelerini tanıtma imkanına sahip olmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Yapılandırma / Refinansman

Yapılandırma / Refinansman

PwC Yapılandırma / Refinansman hizmetlerimiz ile, finansal sorun ile karşılaşan Şirketlere ve beklenen finansal performansı karşılayamayan Şirketler nedeniyle kredi süreçlerinde sorun yaşayan Bankalara, sorunların tespiti ve uygulanabilir çözümler konusunda danışmanlık hizmetleri sağlamaktayız. Ekibimiz, yurtiçi ve yurtdışı tecrübeleri ile duruma özgü çözüm sunarken, global ekibimiz sayesinde dünyanın pek çok ülkesinde hizmet verebilmekteyiz.

Ekonomik dalgalanmalar, piyasadaki hızlı değişimler, kurdaki dalgalanmalar, piyasadaki rekabet koşullarının değişmesi veya yönetimsel kararlar nedeniyle Şirketler ciddi finansal ve operasyonel sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bu gibi sorunlar, devamında nakit ihtiyacını artırmakta ve kısa vadede önemli nakit akışı sorunlarına sebep olmaktadır. 


Finansal zorluk yaşayan Şirketler, hissedarları ve diğer paydaşları veya müşterileri finansal zorluk yaşayan Bankalar için, karşılaşılan duruma en uygun yeniden yapılandırma ve iyileştirme opsiyonlarını sunuyoruz:

Şirketler (veya müşterileri finansal zorluk yaşayan Bankalar) için aşağıdaki durumlarda sizlere en uygun finansal çözümü sunabiliriz:

 • Global ve lokal ekonomik koşullar nedeniyle şirket nakit akışında yaşanan sorunlar

 • Kredi dokümanlarındaki finansal taahhütlerde ihlal

 • Yüksek finansal borçluluk ve 

 • Kurumsal yapınız ile şirket faaliyetlerinin uyumsuzluğu 

 • Şirketinizin finansal durumu ile ilgili durum analizi gerekliliği

Finansal yeniden yapılandırma

Sunduğumuz Yapılandırma / Refinansman Hizmetleri

 • Borç Yeniden Yapılandırma
 • Refinansman
 • Operasyonel Yeniden Yapılandırma
 • Finansal izleme 
 • Bağımsız Mali Analiz Raporu (Independent Business Review)
 • Borç kapasitesi ve likidite analizi

Yeniden yapılandırma hizmetleri

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Mevlüt Akbaş

Mevlüt Akbaş

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Bizi takip edin