Finansal Hizmetler

Nasıl yardım edebiliriz?

Finansal Hizmetler sektörünün gündeminde düzenleyici reformlar, finansal raporlama gereksinimleri, teknoloji ve dijital dönüşüm, çalışanların becerilerini geliştirmenin yanı sıra yetenekleri elde tutmak bulunuyor. Bu zorlu gündem, finansal kurumları stratejilerini yeniden değerlendirmeye yönlendiriyor.

PwC Türkiye’de Finansal Hizmetler sektöründe uzmanlaşmış ekiplerimiz, bankacılık ve sermaye piyasalarını, sigortacılık sektörünü ve yatırım yönetimini etkileyen zorlu gündemleri sağlıklı bir şekilde yönetmek üzere müşterilerimize yardımcı oluyor. Müşterilerimize risk ve regülasyon, siber ve finansal suçlar, yeni teknolojiler ve sürdürülebilirlik gibi önemli konularda destek oluyoruz.

Gündemdeki konular

 

Sürdürülebilirlik konusu şirketler, yatırımcılar ve müşteriler üzerindeki etkisini giderek artırıyor. Müşteriler, yatırımcılar ve toplum finansal hizmetler sektörünün sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmasını bekliyor. Bankalar, sigorta şirketleri, özel sermaye ve diğer piyasa oyuncuları, sürdürülebilir ekonomiye dönüşümü finanse edip hayata geçirmek için kritik önemde görülüyor.

 

ESG denildiğinde (Çevresel, Sosyal ve (Kurumsal) Yönetişim), ilk etapta çevre konuları, kaynak kullanımı ve iklim değişikliği akla gelse de aslında ESG'yi oluşturan konular bundan çok daha fazlasını kapsıyor. Başarı artık yalnızca finansal göstergeler ile değil, şirketinizi tüm yönleriyle ele alan daha geniş bir KPI seti ile tanımlanıyor. Şirketinizin iş gücü yönetimi, veri güvenliği ve iş etiği gibi konuları da kapsayan ESG, günümüzde paydaşların sorumluluk sahibi ve sürdürülebilir şirketleri değerlendirirken kullandığı önemli bir kriter haline geldi. 

Hızla gelişen “dijital çağ” olarak adlandırabileceğimiz bu dönemde yenilikçi teknolojiler ve dijitalleşen süreçler her geçen gün iş hayatında daha fazla yer tutarken tecrübe edilmemiş açıklıkları ve bilinmeyen zafiyetleri de beraberinde getiriyor. Bu açıklıkları fırsat bilen siber suç örgütlerinin gerçekleştirdiği siber olayların sayısı ve kurumlarda bıraktığı hasarın etkisi de azımsanmayacak ölçüde artıyor.

Siber saldırılara karşı şirketinizin ana faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak, kurumsal verilerinizi, müşterilerinize ve çalışanlarınıza ait kişisel bilgileri güvende tutmak ve de bu vakalardan kaynaklanan risklerin etkisini en aza indirmek siber güvenlik ve veri güvenliği disiplininin başlıca amaçlarını oluşturuyor.

Finansal Hizmetler Sektörü


 

Yatırım Kazançlarında Vergileme Podcast Serisi

Yatırım Kazançlarında Vergileme

Podcast Serisiİletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Talar Gül

Talar Gül

Finansal Hizmetler Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6073

Umurcan Gago

Umurcan Gago

Varlık ve Servet Yönetimi Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6098

Bizi takip edin