Finansal İnceleme Calışması

Satın alma ve birleşme işlemlerinden elden çıkarmalara kadar:

Kapsamlı bir finansal inceleme çalışması, mali risklerin ve fırsatların belirlenmesini amaçlar ve her başarılı işlemin temelini oluşturmaktadır. Finansal inceleme çalışmamız (financial due diligence), muhasebe, kar-zarar tablosu, nakit akış tabloları ve satın alma kararında önemli rol oynayan kilit operasyonel faktörler üzerine ayrıntılı analizleri kapsar. Pozisyonunuza göre size özel belirlenen analizler sunarak, sorularınıza faydalı ve hedefe yönelik yanıtlar verebilir, işlemin potansiyel değerini, mali riskleri veya olası anlaşma bozucu etkenleri erken bir aşamada tespit edebiliriz.

Finansal İnceleme Çalışması

Finansal İnceleme Çalışması

Alıcı veya satıcı taraf olmanız fark etmeksizin,

sizinle ve ekibinizle birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir inceleme planı geliştirebiliriz. Uzmanlarımız; süreç planlamasından, alıcı, satıcı ve yatırımcılarla nihai raporları görüşmeye kadar tüm işlem boyunca size eşlik edecektir. Satıcı taraf portföyümüz, finansal inceleme (Vendor Due Diligence) ve Factbook ile satıcı taraf danışmanlık (Vendor Assistance) hizmetlerini içermektedir. Alıcı taraf finansal incelemelerinde ise, sınırlı özel inceleme raporu (Red-flag rapor), finansal inceleme raporu ve kapanış hesaplarının incelenmesi hizmetleri bulunmaktadır. Detaylı kar-zarar hesaplamalarımıza, işletme sermayesi analizlerimize, nakit akış tablolarımıza ve net borçluluk ve düzeltilmiş FAVÖK analiz’lerimize her zaman güvenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, tarihsel analizlerimizin sonuçlarını, ticari ve pazar durum tespiti sonuçlarıyla da birleştirerek iş planları incelemesi de yapmaktayız. Şirketlerin değer yaratan unsurlarının sistematik analizleri ve bu analizler üzerine geliştirdiğimiz öneriler sayesinde, müşterilerimize ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlıyoruz. Bu şekilde çalışmalarımızda önemli katma değerler yaratıyoruz.

Finansal İnceleme

Ayrıca, işlem sürecinin ilerleyen aşamalarında da bize güvenebilirsiniz: Detaylı analizlerimizin sonuçlarının, satın alma fiyatı müzakereleri ve Hisse Alım Sözleşmesi (Share Purchase Agreement - SPA) üzerindeki etkilerini birlikte inceleyebiliriz. Özellikle banka veya özel sermaye yatırımcısı olan potansiyel alıcıların önemli gördükleri ve detaylı şekilde ilgilenebilecekleri konulara ilişkin satıcı tarafa bilgi sağlıyor ve destek oluyoruz. Bu alanda vergi durum tespiti ve hukuki durum tespiti uzmanlarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz ve PwC'nin küresel ağına erişebiliyor olma avantajımızı her adımda kullanıyoruz. Bununla birlikte, mevcut son teknoloji dijital araçları kullanıyor ve faydalı veri analizleri yapmaya büyük önem veriyoruz. Deal Analytics ekibimiz, en faydalı sonuçları üretebilmek için karmaşık ve büyük hacimli verileri değerlendirip görselleştirerek bize her zaman destek olmaktadır.

Bilgi ve Teklif Talep Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Engin Alioğlu

Engin Alioğlu

Şirket Birleşme ve Satın Alma İşlemleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5397

Bizi takip edin