Kriz yönetimi danışmanlığı

Kriz Hazırlığı, Kriz Yönetimi ve Krize Müdahale

Hazırlan. Müdahale et. Daha güçlü çık.

Yeni Koronavirüs (COVID-19): Krizle mücadelede yol haritası

Yeni Koronavirüs (COVID-19): Krizle mücadelede yol haritası

COVID-19 bağlamında göz önünde bulundurulması gereken temel konular

Kriz çağına hoş geldiniz. Hazır mısınız? 

CEO’ların yüzde altmış beşi geçtiğimiz üç yıl içinde en az bir kez kriz yaşadığını söylüyor. CEO’ların %30’undan fazlası ise önümüzdeki üç yılda birden fazla krizle karşılaşacaklarını öngörüyor. Esas mesele beklenmedik bir durumun meydana gelip gelmeyeceği değil, bu olayın ne zaman gerçekleşeceğidir.

Ama bunun da iyi bir tarafı var. CEO’ların %39’u krizi iyi yönetme kabiliyetlerinin hasılat artışına gerçekten pozitif katkı yaptığını söylüyor. Kriz planlamasının pozitif değerinin farkına varabilmek için şirketlerin krize, işletme faaliyetlerinin daha somut yönlerine verdikleri kadar önem ve destek vermeleri gerekiyor.

Kriz Yönetimi Danışmanlığı

2019 Yılı Krize Hazırlık Trendleri

PwC’nin son yaptığı CEO Araştırmasına göre, CEO’ların yaklaşık %60’ı krize müdahaleye hazır oluşları hakkında ‘aşırı’ ya da ‘biraz’ kaygılılar.  Değişen tehditler karşısında en iyi savunma, krize uygun bir plan yapmak. Peki, bu ne anlama geliyor?

Olası tüm gelecek senaryolarına hazırlanmak yerine, bugün en çok endişelenmeniz gereken en önemli üç ila beş tehdit için bir stratejiniz olsun. Sonra da bunu, kriz taktikleri rehberi, departmanlar arası stratejik müdahale ekibi ve iş gücü eğitimi ile destekleyin.

Krize Hazırlık

PwC’nin Krize Hazırlık Değerlendirmesi

PwC’nin Krize Hazırlık Değerlendirmesi, bir şirketin krize hazırlığını objektif olarak ölçen ve değerlendiren interaktif ve internet tabanlı bir platform. Bu platform, mevcut kriz yönetimi programınızın algoritmik analizini, olgunluk ölçümü ve değerlendirmesini ve tavsiye edilen yol haritasını sunmak için uluslararası standartlar, önde gelen uygulamalar ve müşteri deneyimimizle oluşturulan PwC’nin kriz yönetimi çerçevesinden faydalanıyor.

İşinizin değerini koruyun / Krizden daha güçlü çıkın

loading-player

Playback of this video is not currently available

Hazırlıklı mısınız? Hazır mısınız? Biz öyleyiz.

Beklenmeyen gelişmeler her an herhangi bir yerde karşınıza çıkabilir. Her durum ve vaka birbirinden farklıdır. Bunların bazılarını önceden öngörebilirsiniz fakat bazı olayları ise tahmin etmek imkansızdır.

Kriz uzmanlarımız, küresel PwC ağının gücünü arkasına alıyor. Strateji uzmanları ile veri analizi uzmanlarını bir araya getirebiliyoruz. Suistimal, siber güvenlik ve soruşturma uzmanları. İletişim ekipleri ve proje yöneticileri. O yüzden, ne olacağını veya işlerin nasıl sonuçlanacağını bilmediğiniz bir ortamda yanınızda doğru ekibin olduğundan emin olacaksınız.

Krizle yüzleşmeden önce direnç kazanın

Bir kriz anında şirketinize liderlik etmeye hazır olmalısınız. Tehditleri nasıl izleyeceğiniz ve takip edeceğiniz konusunda sizi yönlendiriyoruz. Özel teknolojiyi kullanarak, krizlere yanıt verme stratejinizi gözden geçirmenize, değerlendirmenize ve geliştirmenize yardımcı olarak, sizi etkili bir şekilde kriz durumlarına tepki verebilecek yetkinliklerle donatıyoruz.

 

Özgüven kazanın ve kontrolü ele alın

Kriz vurduğunda olağan iş yapış şekilleri tarihe karışır. Karar alma süreci, genellikle yanlış tercih yapma korkusuyla sekteye uğrar. Her ne kadar birçok organizasyon sonunda doğru olanı yapsa da, hala kopukluklar olabilir ve büyük resim kaybolabilir. Bu da vakit, sermaye ve kamu güvenine mal olabilir. Küresel Kriz Merkezimiz size çeşitli çözümler ve görüşler sunarak yardımcı olabilir; böylelikle krizi anlayarak ele alabilirsiniz, paydaşlarınıza güven verirsiniz ve durumu kontrol altına alırsınız.

Krizden daha güçlü, daha çabuk ve daha dayanıklı çıkın.

Krizin etkileri uzun süreli olabilir. Krizden çıktığınızda faaliyetlerinizi stabil hale getirmenize ve yeni ‘olağan iş yapış şeklinize’ adapte olmanıza yardım ederek size destek olacağız. Yani krizden çıkışınız sizin için bir büyüme fırsatına dönüşecek. Yeni iş stratejileri oluşturmanıza ve uygulamanıza yardım ediyoruz, kısa ve uzun vadeli proje yönetimi desteğinin yanında teknik ve fonksiyonel uzmanlık da sunuyoruz. Bunun da ötesinde ‘krizden çıkış’ çözümlerimiz, aldığınız dersleri tespit ederek bunlardan faydalanmanıza yardımcı olacak; böylelikle gelecekte daha güçlü kriz yönetimi becerilerine sahip olacaksınız.

Çözebileceğimiz kriz türleri

Finansal Kriz

Finansal

İç suistimal. Muhasebe ve yolsuzluk sorunları. Küresel ekonomik çöküş. Finansal kriz geniş çaplı ve ciddi olabilir.

İnsan Gücü Krizi Yönetimi

İnsan gücü

Çalışanlarınız başarınızın can damarıdır. Aynı zamanda da en büyük riskinizdir.

İtibar Krizi Yönetimi

İtibar

İtibarınız hassastır. Doğru mesajı, doğru insanlara, doğru zamanda vererek etkiyi sınırlandırın.

İnsani Kriz Yönetimi

İnsani

Savaş. Kıtlık. Salgın hastalık. Doğru paydaşları küresel müdahale için koordine etmenize ve etkiyi en aza indirmenize yardım edeceğiz.

Teknoloji/ Fikri Mülkiyet Krizi Yönetimi

Teknoloji/ Fikri Mülkiyet

Siber saldırılar. Veri kaybı. Casusluk. Teknoloji kesintileri. Hazırlanmanıza, müdahale etmenize, kurtulmanıza ve daha da güçlenmenize yardım edeceğiz.

Operasyonel Kriz Yönetimi

Operasyonel

Tedarik zinciri sorunları. Altyapı bozuklukları. Ürünlerin geri çağrılması. Bilinen, bilinmeyen veya öngörülmeyen. Yanınızdayız.

Hukiki Kriz Yönetimi

Hukuki

Yaptırımlar. Mevzuata ilişkin zorunluluklar. Öngörülemeyen hukuki dava. Güncel bilgileri almanıza, sürprizlerden kaçınmanıza ve karmaşıklıklarla başa çıkmanıza yardım edeceğiz.

PwC COVID-19 Navigator

COVID-19 (koronavirüs) dünyadaki insanlara ve kuruluşlara büyük zorluklar yaşatmakta ve bu zorlukların etkisi giderek artmaktadır. Bu “yeni normal”e hazırlanmak, onunla mücadele etmek ve bu krizden daha güçlü bir şekilde çıkmak sizin elinizde.

PwC’nin uzman ekipleri, COVID-19’un kuruluşunuz üzerindeki potansiyel etkisini anlamanıza ve onunla mücadele etmeye ne kadar hazır olduğunuzu ölçmenize yardımcı olmak üzere dijital bir değerlendirme aracı geliştirdi.

Keşfet

{{filterContent.facetedTitle}}

Aşağıda yer alan "Gönder" butonunu tıklayarak, PwC Türkiye Kişisel Verilerin Korunması ve Veri Gizlilik Bildirimini incelediğimi ve PwC Türkiye ile paylaştığım tüm kişisel verilerimin doğru, güncel ve tam olduğunu beyan ve taahhüt ediyor ve işbu formdaki kişisel verilerimin PwC Türkiye tarafından işlenmesine ve aktarılmasına rıza gösteriyorum. Fikrinizi değiştirir ve bizden bilgi almak isterseniz, Bize Ulaşın sayfamızdan e-posta yollayabilirsiniz.

İletişim

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5304

Dr. Gökhan Yılmaz

Suistimal, Uyum ve Kriz Yönetimi Danışmanlığı Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6488

Gizle