Operasyon Modeli Tasarımı

Şirketinizin Mali İşler departmanını yeniden şekillendirerek verimliliğinizi maksimize etmeye odaklanan bu model, iç ve dış müşterilere kaliteli hizmet sunumu için mevcut süreç, organizasyon ve sistemlerin derinlemesine analizini içerir.

Bu kapsamlı analizle, sürekli iyileştirme ve adaptasyon yoluyla gelişim alanları tespit edilir ve böylece şirketinizin rekabet gücü artırılır. Sistem altyapısının stratejik kurgulanmasıyla veri kalitesini yükselten bu yaklaşım, süreçlerinizi daha verimli ve etkin hale getirir,uygun organizasyon modeli kurgusunu önerir, böylece şirketinizin mali işlevleri güçlendirilerek, geleceğe yönelik sağlam bir temel oluşturulur.

Süreç ve organizasyon tasarımları, belirlenen gelişim noktalarına göre şekillendirilir ve roller ile sorumluluklar netleştirilir. Böylece, şirketinizin mali işlerini sağlam bir temele oturtacak ve geleceğe yönelik operasyonlarına yön verecek somut bir uygulama planı oluşturulur. 

Başarılı bir Mali İşler Operasyon Modeli’nde 

  • Çalışanların efor ve zamanı, operasyonel aktiviteler yerine analiz ve karar destek gibi daha katma değerli işlere ayrılır.

  • Stratejik hedeflere uygun KPI'larla (Temel Performans Göstergeleri) performans ölçümü yapılır.

  • Veri ve raporlamalar standardize edilerek gerekli yönetişim alt yapısı oluşturulur.

  • Mali İşler fonksiyonunun da dahil olduğu stratejik karar alma mekanizmaları oluşturulur.

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Arzu  Şahin

Arzu Şahin

ERP Dönüşüm, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6060

Bizi takip edin