Özel sermaye şirketleri için denetimler

Denetim ekipleri, özel sermaye şirketleri tarafından yönetilen veya finansal yatırımcı paydaşları olan şirketlerin finansal tablolarını denetlerken özel taleplerle karşılaşmaktadırlar.

Bir tarafta, finansal taahhütlerin tanımı ve hesaplanması dahil olmak üzere finansal performans ölçülerinin ve ticari konuların finansal raporlama boyutuna ilişkin özel ve karmaşık sorulara yanıt bulunmalıdır. Diğer tarafta, denetim ekibi, portföy şirketi hissedarlarının ve yönetiminin farklılaşan ihtiyaçları ve beklentilerinin üstesinden gelebilmelidir. Gerekli sektör uzmanlığı da dikkate alındığında bu durum, denetçinin daha fazla aksiyon almasını gerektirir.

Böyle özellikli durumlarda beklentilere en uygun ve hızlı şekilde cevap verebilmek için özel sermaye şirketlerine özgü bir denetim yaklaşımı geliştirdik. Denetim süresince firmamız nezdindeki şirket satın alma işlemi uzmanları ile denetim ekibinin sürekli irtibatta olmasıyla beraber bütün portföy şirketlerinin denetimi özel sermaye şirketlerinin işlemlerinde deneyimli bir ortağımız tarafından yürütülür ve bu ortağımız özel sermaye şirketinin de merkezi irtibat noktası olarak hareket eder.

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Cenk Uslu

Cenk Uslu

Denetim Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6348

Bizi takip edin