Şirket Birleşme ve Satın Alma İşlemleri Veri Analitiği

Veri analitiği ile her adımda başarı

  • Yeni bir satın alım sürecinde misiniz?
  • Potansiyel bir satış sürecinde verileri detaylı bir şekilde mi analiz ediyorsunuz?
  • Süreci geciktirebilecek olası engelleri mi tespit etmek istiyorsunuz?
  • Sinerji yaratacak satın almalar ile portföyünüzü güçlendirmek mi istiyorsunuz?
  • Satın alma süreci sonrasında yaratılabilecek değerleri mi tespit etmek istiyorsunuz?

Bu yolculuğunuzun herhangi bir noktasında karmaşık verileri kullanarak bu verilerden değerli analizler yaratabiliriz. Doğru zamanda doğru tavsiyelerle size doğru kararları vermenize yardımcı olabiliriz. PwC, hedeflerinizi belirlemenizde ve onlara ulaşmanızda size yardımcı olacaktır. 

Playback of this video is not currently available

1:04

Görülmeyeni görün ve fırsatlara odaklanın

Yeni çözüm yolları sunan veri destekli bilgilere erişiminizin olması size kuvvetli içgüdü ve deneyim kazandıracaktır. Bu deneyim ve içgüdüler değerlendirmelerinizi başarı ile bir sonraki seviyeye taşıyacaktır.

PwC, köklü sektör deneyimi ve en güncel teknolojiye uygun veri analitiği araçlarıyla kompleks ve dağınık verilerden anlamlı analizler elde etmenize olanak sağlar.

Şirket birleşme ve satın alma deneyimlerimizi ileri teknolojiyle birleştirerek yolculuğunuzun herhangi bir noktasında karmaşık veriyi kullanılabilir, veriyi bilgiye dönüştürmenize yardımcı olabiliriz.


Satışa hazırlık Satış tarafı uygulamaları Satın alma tarafı uygulamaları Anlaşma sonrası değer yaratma Tasfiye /Halka arz süreçleri Satışa hazırlık Satış tarafı uygulamaları Satın alma tarafı uygulamaları Anlaşma sonrası değer yaratma Tasfiye /Halka arz süreçleri

The deal cycle

Today's fast-changing business and technology landscapes present unparalleled opportunitues for faster and more transformative growth.

Deal Analitycs can help you harness that potential - but doing so requires deep deal fluency to uncover the insights behind the information.

We can work with you at any point in your journey to turn complex data into business intelligence.

We can deliver the right advice at the right time to make the right decision.

Click on the deal cycle to find out more...Destek verebileceğimiz bazı şirket birleşme ve satın alma işlemleri veri analitiği uygulamaları:
 


Strateji belirleme

Belirli bir pazara girmeyi mi düşünüyorsunuz? İşletmeyi nasıl ve nerede büyüteceğinizi anlamanız mı gerekiyor? Ekibimiz, sistemlerinizden ya da kendi şirketiniz dışından elde ettiğiniz karmaşık veya anlamlandırılmamış verileri anlamlandırıp bu veriler ile uygulanabilir büyüme stratejileri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 


Doğru hedef şirketleri bulma

Analizlerle yatırım veya satın alabileceğiniz hedef şirketleri belirleyin. Doğru hedef şirketleri bulmanıza yardım etmek, bir işlem sırasında karşılaşabileceğiniz potansiyel senaryoları anlamanıza destek olmak üzere kendi geliştirdiğimiz bir dizi özel uygulama ve teknoloji kullanıyoruz. Bu uygulama ve teknolojilerin varlığı istediğiniz fırsatlara erişmek için yeterli bilgiyi elde edeceğiniz anlamına geliyor.

 


Şirket satın alma sürecinde detay incelemeler (due diligence) yapma

Hızlı, bilgiye dayanan kararlar verin. Bir şirket satın alırken veya şirketinizi satarken, detay veri analizinden destek alan finansal, ticari ve operasyonel inceleme profesyonellerimiz hızlı bir şekilde sizin için önemli olan bilgiyi ve gizli değeri ortaya çıkarmanıza ve henüz bilmediğiniz risklerden kendinizi korumanıza yardımcı olacak.


Satış sürecinde şirketinizin değerinin korunması

Potansiyel alıcıların verilerinizde bulabileceklerini siz onlardan önce bilin. Ekibimiz, şirketinizin geçmiş verilerinden, ana performans göstergelerinden ve bulunduğunuz endüstriye spesifik konulardan size bilgiler ve analizler sağlar. Bu bilgi ve analizler ile şirketinizi satın alabilecek potansiyel yatırımcıların dikkatini çekebilir ve potansiyel yatırımcıları bilgilendirebilirsiniz. Ayrıca şirketinizin hikayesini mümkün olan en açık ve net bir şekilde anlatan veri ve bilgileri güçlü görsellerle sunmanıza yardım ederken şirketinizin hassas bilgilerine alıcıların erişimini kontrol etmenize yardımcı oluruz.


Şirket satın alma sonrası değer yaratma

Portföy şirketlerinizin değerini iyileştirmek üzere uzun vadeli değer yaratmaya odaklı fırsatlar bulun. Veri uzmanlarımız ve şirket birleşme ve satın alma profesyonellerimiz yeni ve yaratıcı sinerjiler elde etmenize yardımcı olacak. Veri analizlerinin desteğiyle işinizi hızla büyütecek kararlar verebilirsiniz.

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Feride İkiz

Feride İkiz

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Bizi takip edin