PwC COVID-19 içerikleriyle güncellediği ‘Digital Fitness’ uygulamasını ücretsiz kullanıma açıyor…

COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlik ve zorluklar ile karşı karşıya kalan iş dünyasının en önemli gündemi ve önceliği, çalışanlarının sağlığı ve iş sürekliliğini sağlayabilecekleri tedbirleri bir an önce almak ve bu krizi başarılı bir şekilde yönetmek.

PwC, profesyonellerin dijitalin öncelikli olduğu bir dünyada öğrenmesini, etkileşim kurmasını ve problemleri çözmesini hızlandırmak üzere tasarladığı Digital Fitness uygulamasını geçtiğimiz yıl hayata geçirmişti.

PwC Digital Fitness uygulaması, bu döneme özel olarak COVID-19 hakkında genel bilgiler ve iş dünyasına olan etkilerinin yanı sıra, aileler ve kişisel korunma için çeşitli tavsiyeleri, ilk ve orta öğretim seviyesinde olan çocuklara özel tasarlanmış yeni eğitimler ve çocuklarımızla iletişimi nasıl yürütebileceğimize dair güvenilir bilgileri de içerecek şekilde güncellendi. PwC bu uygulamayı 31 Temmuz 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak herkesin kullanımına açtığını duyurdu.

PwC Türkiye Başkanı Halûk Yalçın aldıkları bu kararla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgının alınan önlemler ve gerçek bir toplumsal dayanışma ile etkisini yitireceğine ve hayatın yeni dengesine kavuşacağına inanıyoruz.

‘Uzaktan ve esnek çalışma’ modelini zorunlu olarak benimsediğimiz bugünlerde; şirketler için en önemli yatırımın iş gücünün dijital yetkinliklerinin geliştirilmesi olduğunu gördük. PwC Digital IQ Araştırması’na göre, şirketlerin üst düzey yöneticilerinin yüzde 63’ü beceri sahibi ekiplerin olmamasının dijital inovasyonun önündeki en büyük engel olduğunu söylüyor. PwC CEO Araştırması’na göre ölçek ve faaliyet gösterdiği sektörden bağımsız olarak CEO'ların gündemini meşgul eden en önemli konulardan birisi, çalışanların dijital dönüşümünü nasıl sağlayacakları olacaktır.

PwC olarak, bu olağanüstü günlerden hep birlikte geçerken, topluma ve iş dünyasına olan sorumluluğumuzun bir göstergesi olarak tüm çalışanların ve iş hayatına hazırlanan gençlerin dijital yetkinliklerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla COVID-19 içerikleriyle güncellediğimiz PwC Digital Fitness uygulamasını Temmuz ayı sonuna kadar ücretsiz sunacağımızı memnuniyetle bildiriyorum.

Tüm zorlukları hep birlikte dayanışma içinde aşacağımıza inancımız tam ve PwC olarak tüm yetkinliklerimizle her zaman toplumun ve iş dünyasının yanında olacağız.”

İletişim

Aslıhan Dellaloğlu

Pazarlama ve İletişim, Kıdemli Müdür, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6570

Bizi takip edin