Skip to content Skip to footer
Ara

Sonuçlar yükleniyor

PwC Türkiye 19. kez düzenlediği Çözüm Ortaklığı Platformu’nda “Geleceği Yeniden Keşfetmek” dedi

PwC Türkiye’nin geleneksel Çözüm Ortaklığı Platformu, bu sene “19 sonrası… Geleceği Yeniden Keşfetmek” teması ile düzenlendi.

PwC Türkiye Çözüm Ortaklığı Platformu 19 senedir iş dünyasının buluşma noktası olma görevini üstleniyor. Bu seneki platformda, Türkiye’nin önde gelen yöneticilerinin katıldığı panel ve sunumlarla COVID-19 sürecinin etkilediği mali ve ekonomik gündeme dair son gelişmeler farklı yönleri ile ele alındı. Etkinlik, COVID-19 nedeniyle alınan önlemler ve kısıtlamalar çerçevesinde, 21-25 Aralık tarihlerinde PwC Türkiye Experience Center'dan yapılan, 2 ana oturum ve 33 sunumdan oluşan çoklu webcast canlı yayını şeklinde gerçekleştirildi.

PwC Türkiye Kıdemli Ortağı Cenk Ulu ana oturumun açılış konuşmasında iş dünyasının krize nasıl tepki verdiğini, bu dönemi nasıl değerlendirdiğini ve “Geleceği Yeniden Keşfetmek” yolunda üstlendiği rolü anlattı. Cenk Ulu konuşmasında şunları söyledi: “Kriz dijital trendleri hızlandırarak yaşam biçimlerimizin öngörülenden çok hızlı bir şekilde dönüşmesine neden oldu. İnsanların çalışma, yemek yeme, iletişim kurma, eğlenme ve öğrenme şekillerindeki davranışları çok daha hızlı şekilde değişti. Bu durumun iş dünyasına yansımalarını küresel ve Türkiye araştırmalarımızda ele aldık. CEO’lara göre iş modelleri dijital ürün ve hizmetlerle daha da sanal hale gelirken çalışma ortamımız ve şeklimiz de daha çalışan odaklı hale gelecek. COVID-19’un hayatımıza getirdiği değişikliklerin kalıcılığı konusunda CEO’ların büyük bölümü uzaktan çalışmanın ve otomasyonun artık hayatımızda sürekli yer edeceği konusunda hemfikirler. CFO’lar için ise gelir akışlarını yeniden yapılandırmada veya geliştirmede en fazla rol oynayacak unsur yeni ürün veya hizmet geliştirmek olacak.”

PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı Ersun Bayraktaroğlu moderatörlüğünde gerçekleşen “Öngörülemeyen gelecekte birlikte yol almak”  başlıklı ana oturumda İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Hepşen, İletişim Danışmanı Pınar Saklıyan Koçali, Emaar Türkiye CEO'su Feyzi Tecellioğlu ve PwC Türkiye İnsan Kaynakları Lideri Sibel Eren, COVID-19'la birlikte hız kazanan dönüşümü, bu dönemde yaşadığımız gelişmeleri ve gelecekte keşfedilmeyi bekleyen yenilikleri yorumladılar.

Vergide Bildiklerimiz, Bildiğimizi Düşündüklerimiz
24 Aralık Perşembe günü devam edecek programda, Çözüm Ortaklığı Platformu’nun klasiği haline gelen Vergi Oturumu’nun moderatörlüğünü, PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Lideri Burcu Canpolat Hızel üstlenirken, “Vergide Bildiklerimiz, Bildiğimizi Düşündüklerimiz” konulu panelde PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Ortağı Zeki Gündüz ve Mevzuat Eğitim ve Araştırma Başkanı Recep Bıyık ile geleneksel yıllık vergi gelişmelerinden bahsettikten sonra PwC Türkiye vergi ortakları ile bağlantı kurarak izleyicilerin de aktif katılımı ile vergi konusunda bilinmeyen veya yanlış bilinen konuları birlikte değerlendirecekler.

İletişim

Aslıhan Dellaloğlu

Pazarlama ve İletişim, Kıdemli Müdür, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6570

Bizi takip edin