PwC Türkiye Ofislerine gelen ziyaretçiler

PwC Türkiye ofislerinde CCTV (güvenlik kamerası) ve bina erişim kontrolleri dahil hâlihazırda güvenlik önlemleri mevcuttur.

Güvenlik Kamerası

PwC Türkiye ofislerinde CCTV’nin faaliyette olduğunu gösteren işaretler bulunmaktadır. Çekilen görüntüler güvenli bir şekilde tutulur ve sadece gerekli olması halinde erişilir.  PwC Türkiye çalışanlarının ve kamunun güvenliğini sağlamak, suçtan caydırmak ve/veya suç oranını azaltmak, suçu tespit etmek ve hukuki talepte bulunmak ve bu taleplere karşı savunma sunmak ile ilgili meşru menfaatleri doğrultusunda CCTV görüntülerini kullanmaktadır.  Veri koruma kanununda izin verilen ölçüde CCTV görüntüleri kolluk kuvvetleriyle veya adli makamlarla paylaşılabilir.

Soruşturma gerektiren bir olay (hırsızlık vb. gibi) olmadıkça, CCTV kayıtlarının üzerine kısa bir süre sonra (kaydedildikten 21 ile 60 gün sonra) otomatik olarak yeni kayıtlar yapılır.

Ziyaretçi kayıtları

PwC Türkiye ofislerini ziyaret eden kişilerden resepsiyonda imza vermeleri ve kişisel verilerinin işlenmesine rıza vermeleri rica edilir ve ziyaretçi kayıtları veri imha politikasında belirlenen süreyle saklanır. Ziyaretçi kayıtları gereken tüm teknik ve idari güvenlik önlemleri alınarak saklanmakta ve kayıtlara sadece gerekli hallerde erişilmektedir. 

Ziyaretçilerin Kullanımına Sunulan Kablosuz İnternet Ağı

Ziyaretçilerin yararlanabileceği kablosuz internet ağı üzerindeki trafik, endüstri standartlarındaki izinsiz erişim tespit sistemleri kullanılarak takip edilmektedir. Bu kapsamda kullanıcıların ağ davranışları, bağlandıkları kaynak ve hedef adreslerle ilgili sınırlı bilgi işlenmektedir. Şifreli internet siteleri üzerinden gerçekleşen internet trafiği kontrol edilememektedir; dolayısıyla kullanıcıların bu siteler aracılığıyla paylaştığı bilgilere (kişisel veya farklı bilgiler) erişim mümkün değildir.

Bizi takip edin: