PwC Türkiye Ofislerine gelen ziyaretçiler

PwC Türkiye ofislerinde CCTV (Güvenlik kameraları) ve bina erişim kontrolleri dahil hâlihazırda güvenlik önlemleri mevcuttur.

Güvenlik Kamerası

Hizmet binalarımız içerisindeki giriş kapıları, bina koridorları, ziyaretçi bekleme alanı ve katlarda bulunan ofis içleri,  hizmet alanında bulunan güvenlik kameraları vasıtasıyla ve bina güvenliğinin sağlanması amacıyla görüntü kaydı yapılmakta ve kayıt işlemi PwC Türkiye idari işler birimi tarafından denetlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) 5. maddesinde yer alan “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak otomatik yolla işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir. Ayrıca bu kişisel veriler bina yönetimi ve  güvenlik konusunda çalışılan hizmet sağlayıcılar ile paylaşılmaktadır.

Soruşturma gerektiren bir olay (hırsızlık vb. gibi) olmadıkça, güvenlik kamerası kayıtlarının üzerine kısa bir süre sonra (kaydedildikten 21 ile 60 gün sonra) otomatik olarak yeni kayıtlar yapılır.

Ziyaretçi kayıtları

PwC Türkiye ofislerini ziyaret eden kişilerden resepsiyonda imza vermeleri ve kişisel verilerinin işlenmesine rıza vermeleri rica edilir ve ziyaretçi kayıtları veri imha politikasında belirlenen süreyle saklanır. Ziyaretçi kayıtları gereken tüm teknik ve idari güvenlik önlemleri alınarak saklanmakta ve kayıtlara sadece gerekli hallerde erişilmektedir. 

PwC Türkiye ofislerini ziyaret eden kişilerden isim, soyisim ve TC kimlik numarası kişisel verileri bina güvenliğinin sağlanması amacıyla alınmaktadır.

Söz konusu kişisel veriler, Kanunun 5. maddesinde yer alan ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebine dayanarak işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine aktarılabilecektir. Ayrıca bu kişisel veriler bina yönetimi, bina içerisindeki diğer kat malikleri ile  güvenlik ve ofis hizmetleri sunan hizmet sağlayıcılar ile paylaşılmaktadır.

Ziyaretçlerin Kullanımına Sunulan Kablosuz İnternet Ağı

Ziyaretçilerin yararlanabileceği kablosuz internet ağı üzerindeki trafik, endüstri standartlarındaki izinsiz erişim tespit sistemleri kullanılarak takip edilmektedir. Bu kapsamda kullanıcıların ağ davranışları, bağlandıkları kaynak ve hedef adreslerle ilgili sınırlı bilgi işlenmektedir. Şifreli internet siteleri üzerinden gerçekleşen internet trafiği kontrol edilememektedir; dolayısıyla kullanıcıların bu siteler aracılığıyla paylaştığı bilgilere (kişisel veya farklı bilgiler) erişim mümkün değildir.

Bizi takip edin: