Skip to content Skip to footer
Ara

Sonuçlar yükleniyor

Şirket birleşme ve satın alma desteği

PwC size nasıl yardımcı olabilir?

Günümüzün hızla değişen dünyasında, rekabette bir adım öne geçme yarışı içinde olan şirketler için, iş yaşamının değişmeyen tek gündem maddesi şirket birleşmeleri ve satın almaları olmaktadır.

Son birkaç yıldır, şirket birleşme ve satın alma işlemlerinin sayısı hem Türkiye’de hem de dünyada süratle artarak şirket birleşme ve satın almalarını dünya çapında önemli bir konu haline getirmiştir. Bu gelişimin arkasında yatan en önemli etken, hem kurumsal şirketlerin hem de özel sermaye fonlarının birleşme ve satın alma işlemlerine olan ilgisinde meydana gelen kayda değer artıştır. Dünya genelinde şirket birleşmeleri ve satın alma işlemlerinin sayısı ve hacminde önemli ölçüde artış olmasına karşın, bu işlemlerin büyük çoğunluğu amacına ulaşamamıştır. Satın alma fiyatı uygun olsa bile, beklenen değerin birçok satın alma işleminde elde edilemediği gözlemlenmiştir.

Sınır ötesi birleşme ve satın alma işlemlerindeki artış trendi, kurumsal şirketlerin ve özel sermaye fonlarının finansaloperasyonelticari inceleme ve piyasa incelemesi çalışmalarını kapsayan entegre danışmanlık hizmetleri arayışına girmeleri sonucunu doğurmuştur. PwC olarak dünyadaki herhangi bir organizasyona kıyasla çok daha fazla sayıda birleşme ve satın alma projesinde yer aldık ve almaktayız. Bu deneyimlerimize dayanarak pek çok müşterimizin birleşme ve satın alma işlemlerindeki hedeflerini çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştirememelerini önlemek için satın alma süreci boyunca oluşabilecek her türlü ihtiyaca cevap verebilecek danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Dolayısıyla bu ihtiyaçları karşılamak ve şirket birleşme ve satın almalarında azami kazanç elde edilmesine yardımcı olmak için müşterilerimize finansaloperasyonelticari inceleme ve piyasa incelemesi hizmeti vermekteyiz. Kendi konusunda uzman danışmanlarımızla tek bir takım halinde bütünlük içinde çalışarak, entegre bulgular ve raporlar hazırlayarak müşterilerimizin hedef şirketle ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapmasına yardımcı olmaktayız.

PwC Türkiye, 4 şirket ortağı tarafından yönetilen, 15 müdür ve yaklaşık 50 kişilik uzman kadrosuyla, 1992 yılından beri danışmanlığını üstlendiği şirket birleşme ve satın alma işlemlerinden gelen engin deneyimiyle, Türkiye piyasasındaki en büyük ve en deneyimli Şirket Birleşme ve Satın Alma Desteği (Transaction Services) grubunu bünyesinde bulundurmaktadır.

Şirket Birleşme ve Satın Alma Desteği Grubundan kıdemli uzmanlarımız projenin en başından itibaren işin içine dahil olmakta ve bu sayede birleşme ve satın alma işlemlerindeki potansiyel sorunlar sürecin erken aşamalarında belirlenebilmektedir.

İletişim

Engin Alioğlu

Engin Alioğlu

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı

Telefon: +90 212 376 5397

Bizi takip edin