Kurumsal Performans Yönetimi Hizmetleri

Hedeflenen sonuçları elde etmek için kurumunuzun tüm birimlerinin performans yönetimini aktif olarak tutarlı ve verimli bir şekilde yönetin.

Günümüzün değişken piyasalarında başarılı olabilmek için iş kararlarını hızlı ve güvenli bir şekilde verebilmek gerekmektedir. İş hedeflerinize ulaşma yolunda kurumunuzun performansını ölçebilmek ve doğru kararları verebilmek için, kurumunuzun genelinde neler olup bittiğini doğru bir şekilde size anlatan detaylı ve güncel veriye ihtiyacınız vardır.

Kurumsal Performans Yönetimi, hedeflenen sonuçları elde etmek için kurumunuzun tüm birimlerinin performans yönetimini aktif olarak tutarlı ve verimli bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu süreç hem geçmişte nasıl bir performans gösterdiğinizi incelemenizi hem de doğru bilgi ve öngörüyü size sunarak geleceğe yönelik doğru kararlar almanızı sağlar.


PwC Kurumsal Performans Yönetimi Yaklaşımında bu süreçte dört ana başlığa odaklanıyoruz. Bu başlıklar sayesinde kurumunuza gelişim sağlatacak sonuçları elde etmeniz için gerekli öngörüyü elde etmenize yardımcı oluyoruz.
Danışmanlık ekibimizle bu süreçte kullanılan teknolojileri sizinle birlikte hayata geçiriyoruz.


Size nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Teknoloji Uygulamaları
 • Uygulama Destek ve Bakım
 • Proje ve Değişim Yönetimi
 • Kalite ve Güvence

“Büyük Veri” ve Analitikler sayesinde stratejik karar verme süreçlerinizi etkin bir şekilde yürütmenizi sağlayan teknolojileri hayata geçiriyoruz.

Teknoloji Uygulamaları

Destek hizmetlerinin durumunu ve performansını kullandığımız yardım masası uygulaması ile internet üzerinden güncel olarak anlık takip edilebilirsiniz.

Uygulama Destek ve Bakım

Kurumların kurumsal performans yönetimi teknolojilerinin canlı kullanımı sırasında oluşan destek ve bakım ihtiyaçlarını danışmanlık ekibimiz yürütmektedir. Uygulamalar üzerinde gerçekleşmesi gereken sistem geliştirmeleri, entegrasyonlar veya arıza giderme işlemleri ekibimiz tarafından uzaktan bağlanarak ya da ofisinizde hizmet verilerek yerine getirilmektedir. Uygulama destek ve bakım hizmetlerimiz, destek sürecinin ilk aşamasında ihtiyaç duyulabilecek yakın destek hizmetine ek olarak, hali hazırda kullanılan sistemler için yama kurulumunu ve kullanıcı destek çözümlerini de kapsamaktadır.

Verdiğimiz destek hizmetlerinin durumunu ve performansını kullandığımız yardım masası uygulaması ile internet üzerinden güncel olarak anlık takip edilebilirsiniz.

Hizmetlerimiz karmaşık ve entegre teknolojilerin yönetimini de kapsamaktadır.

Bu hizmetlerimiz sayesinde;

 •  Gün geçtikçe artan ihtiyaçlara bağlı olarak yükselen sistem maliyetlerini azaltabilirsiniz.
 •  Planlı önleyici faaliyetler ile sistem hizmet devamlılığını arttırabilir, sisteminizi 7/24 çalışır durumda tutabilirsiniz.
 •  Yılların verdiği bilgi birikimimiz ve en iyi uygulamalarımız yardımıyla, sisteminizde oluşacak riskleri en aza indirgeyip, sorun çözüm sürelerini kısaltabilirsiniz.

Proje yaşam döngüsü sırasında yaşanan sorunların

%80

gibi bir oranının planlama sırasında ortaya çıktığını gözlemledik.

Proje ve Değişim Yönetimi

Proje yürütülen kurumlar, genellikle yetersiz tanımlanmış proje hedefleri ve planları, kurum genelinde projeye olan ilginin eksikliği, proje ekiplerinin yetersiz yetkinlik seviyeleri, yanlış proje tasarımı ya da eksik tanımlanmış görev ve sorumluluklar gibi risklere maruz kalmaktadır. İletişim problemleri ve risklerin yönetimindeki eksiklikler de projeleri başarısızlığa sürükleyebilmektedir. PwC olarak proje yaşam döngüsü sırasında yaşanan sorunların %80’inin planlama sırasında ortaya çıktığını gözlemledik ve doğru uygulanan proje yönetimi yaklaşımları ile bu sorunların çözülebileceğine inanmaktayız.

Danışmanlık ekibi olarak hem hayata geçirdiğimiz teknoloji projelerinde hem de müşterilerimiz tarafından hayata geçirilen farklı kurumsal performans yönetimi projelerinde uzman yönetici kadromuzla “Proje ve Değişim Yönetimi” hizmetimizle müşterilerimizin sağlıklı bir şekilde projelerini yürütmelerini sağlıyoruz.

Proje Yönetimi

Projeler ve programlar profesyonel bir şekilde organize edilip yönetilerek başarıya ulaşabilir.

Kurumunuzun hedeflerine uygun şekilde, hataları en aza indirerek projelerinizin yürütülmesini sağlıyoruz. Bu sayede hedeflediğiniz maliyet, kalite ve zaman planına uygun şekilde iş, BT ve finansal hedeflerinizi ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz. Uzmanlarımız tek bir projenin yönetiminin yanında birbiri ile ilişkili projelerin “Program Yönetimi” nde de sizlere yardımcı olmaktadır.

Değişim Yönetimi

Günümüzün küresel rekabet ortamında kurumlar için esnek olmak ve sürdürülebilir değişimi sağlamak önemlidir. Yeni iş hedefleri ve stratejilerine çalışanların ne kadar hızlı ve benimseyerek adapte olabildiği kurumun bu konudaki başarısında kritik rol oynar. PwC kurumunuzun değişimin etkilerini ölçmesi ve başarıya ulaşmasında uygun metodolojiler ve araçları kullanarak sizlere yardımcı olur.

“PwC Değişim Yönetimi Yaklaşımı” çalışanların yetkinliklerini, davranışlarını ve düşünme şekillerini yeni iş hedefleri ile uyumlu hale getirmedeki adımları tanımlayarak, başarılı şekilde verimli ve sürdürülebilir dönüşümü sağlamanıza yardımcı olur.

Kalite güvence danışmanlığı hizmetimiz ile müşterilerimize KPY projelerinin başarılı sonuçlanması için destek oluyoruz.

Kalite Güvence Hizmeti

Kurumsal performans yönetimi (KPY) projelerinin büyük bir kısmı çeşitli nedenlerden dolayı başarılı olamamaktadır. En sık rastlanan başarısızlık nedenlerini sıralayacak olursak;

 • Sistemi kullanacak kişileri tanımama ve ihtiyaçlarını doğru olarak anlayamamak,
 • Kullanıcılar için doğru ürünün ve çözümün uygulanmaması,
 • Sistemin uygun tasarlanıp modellenmemesi,
 • Proje ekibinin doğru kişilerden oluşmamış olması,
 • Projenin doğru şekilde planlanmaması ve takip edilmemesi,
 • Projenin test adımlarına gerekli önemin verilmemesi ve bulgularla gerekli şekilde ilgilenilmemesi,
 • Oluşturulan çözümün bakım ve destek sürecinin iyi tasarlanmamasıdır.

Kalite güvence danışmanlığı hizmetimiz ile müşterilerimize KPY projelerinin başarılı sonuçlanması için destek oluyoruz.

Projenizin her adımını sizin adınıza takip ederek uzman danışmanlık ekibimizin tecrübeleriyle projenizde sizin için sorun yaratabilecek noktalarda bilgilendirme yapıyor, en iyi uygulamaları ışığında önerilerde bulunuyor ve gerekli önemlerin alınmasında size destek oluyoruz.

Projelerinizde sizin tarafınızda uzman bir ikinci göz olarak rol alıp azami başarı ve fayda ile projelerini sonlandırmanızı sağlıyoruz.

İletişim

Hüsnü Dinçsoy

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Meftun Özten

Kurumsal Performans Hizmetleri, Kıdemli Müdür, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 5365

Bizi takip edin