İşletme Sermayesi Optimizasyonu

Küresel ekonomideki dalgalanmalar ve krediye erişimdeki engeller, şirketler için finansal yönetim stratejilerinin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılmaktadır.

Mevcut belirsizlikler, şirketlerin finansal stratejilerini yeniden değerlendirmelerini ve nakit akışlarını daha etkin yönetmelerini gerektirmektedir.

İşletme Sermayesi Optimizasyonu (WCM), sadece mali sağlamlığı artırmakla kalmaz, aynı zamanda şirketlerin rekabet avantajını güçlendirir. PwC olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetleri, küresel ekonomik belirsizlikler ve finansman zorlukları ışığında, şirketinizin nakit yönetimini güçlendirerek, iş süreçlerinde verimliliği maksimize etmenize ve maliyetleri düşürmenize olanak tanır. 

PwC olarak detaylı analizler ve hedef odaklı tasarımlarla, şirketinizin operasyonel süreçlerindeki gelişim alanlarını belirler, uygulama ekipleri kurarak uçtan uca değer zinciri boyunca nakit ve maliyet faydalarını gerçekleştirmenizi sağlarız. Öyle ki İşletme Sermayesi Optimizasyonu projelerinde Satın Almadan Ödemeye, Tahminden Gerçekleşmeye ve Siparişten Nakde süreçlerinde yapılan iyileştirmelerle net işletme sermayesinin  %15’ine varan iyileştirme sağlanabilmektedir.

Kriz anlarında nakit tasarrufu sağlama, kısa vadeli nakit akışı tahminlerini iyileştirme ve bir "nakit kültürü" yaratma gibi hedefleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık ekibimiz, şirketinizin finansal dayanıklılığını ve pazar konumunu güçlendirmek için yanınızda olur. Sermaye verimliliği ve likidite üzerindeki bu stratejik yaklaşımlar, sizi sadece mevcut zorluklara karşı dayanıklı kılmakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekteki dalgalanmalara karşı da dirençli bir yapı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

İşletme Sermayesi Optimizasyonu

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Arzu  Şahin

Arzu Şahin

ERP Dönüşüm, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6060

Bizi takip edin