Olay ve Tehdit Yönetimi

Olay ve Tehdit Yönetimi Hizmetlerimiz, kuruluşları çeşitli siber tehditlerden korumak ve meydana gelebilecek olayları etkin bir şekilde yönetmek için tasarlanmış kapsamlı bir çözüm paketidir. Yaklaşımımız yalnızca reaktif değil, aynı zamanda proaktif olup hızla gelişen bir tehdit ortamında kuruluşunuzun siber dayanıklılığını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Olay Müdahale ve Siber Kriz Yönetimi

Olay Müdahale ve Siber Kriz Yönetimi hizmetlerimiz, kuruluşları siber olaylara etkili bir şekilde müdahale etmeye ve bu olaylardan etkili bir şekilde kurtarmaya hazırlamak ve iş üzerindeki finansal veya yasal etkileri en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Kriz hazırlık hizmetimiz, yetenek değerlendirmelerini, senaryo planlarını, iyi dokümante edilmiş müdahale taktik planlarının oluşturulmasını, eğitimleri ve kriz yönetiminin hem teknik hem de stratejik yönlerini kapsayan provalar ve diğer simülasyon egzersizlerini içermektedir. Ayrıca yönetici düzeyindeki katılımcılar için Game of Threats adı verilen giriş niteliğindeki farkındalık oyunu egzersizleri düzenlenmektedir.

Olay müdahale (olay anında veya önceden anlaşılmış) hizmetimiz, siber olayı kontrol altına alma ve iyileştirme, iletişim stratejileri, kök neden analizi ve normal operasyona dönme aşamaları dahil olmak üzere uzmanlaşmış müdahale yetenekleri içermektedir. 

Sızma Testi ve Zafiyet Analizi

Hizmetimiz, dış ve iç sistemlerin taranmasını, kırmızı, mavi ve mor takım çalışmaları kullanılarak herhangi bir güvenlik açığının tespit edilmesi için web ve mobil uygulamaların statik ve dinamik analizinin yapılmasını içerir. Bu güvenlik açıklarının nasıl düzeltileceği konusunda öneriler sunmak için çeşitli teknolojik araçlardan ve ekibimizin uzmanlığından yararlanıyoruz.

Kırmızı Takım Hizmetleri

Kırmızı takım hizmetlerimiz, gerçekçi simülasyonlar aracılığıyla bir kuruluşun gelişmiş saldırıları tespit etme ve bunlara yanıt verme yeteneğini test ederek, güvenlik önlemlerinin durumunu ve etkinliğini ölçmeye yardımcı olur. Metodolojimiz belirli bir hedefe ulaşmak için birden fazla saldırı vektörünün kullanılmasını içerir. Kuruluşun spesifik risk profiline göre özel senaryolar geliştirerek kırmızı takım çalışmalarından maksimum fayda sağlanması amaçlanır.

Tehdit İstihbaratı ve Tehdit Avcılığı

PwC Küresel Tehdit İstihbaratı ekibimiz, dünya çapında gerçekleştirdiğimiz olay müdahale çalışmalarının verilerini derleyerek kuruluşlara yeni ve yenilikçi saldırılara ve tehdit ortamına karşı hem teknik hem de stratejik destek sağlamak için istihbarat raporları oluşturmaktadır. Tehdit İstihbaratı Portalımızdaki ağ, IDS ve disk imzaları, Suricata, OpenIOC ve YARA formatlarını desteklemektedir.

Özelleştirilmiş tehdit profilleri tasarlamak ve tehdit avcılığı hizmetleri sunmak için istihbarat verilerimizden yararlanıyoruz. Tehdit Aktörü Emülasyonu ve Fidye Yazılımı Simülasyon Hizmeti gibi tehdit avcılığı hizmetlerimiz, kuruluşunuzun tespit ve tepki yetenekleri üzerinde uçtan uca görünürlük sunmakta ve siber dayanıklılığınızı geliştirme konusunda değerli girdiler sunmaktadır.

DDoS ve Yük Testi

Yoğun olarak çevrimiçi uygulamalar ve dijital kanallar üzerinden operasyonlarını yürüten kuruluşlar, DDoS saldırılarının kritik hedefleridir. Bu tür saldırıların önlenememesi, kuruluşlar için doğrudan mali kayıplara veya itibar kaybına neden olabilir. Otomatik simülasyon platformumuz, DDoS ve Yük Testleri sırasında tam kontrol ve görünürlük sağlar.Kuruluşların mevcut DDoS koruma yeteneklerinin güvenilirliğini kontrol etmelerine ve sistemlerinin performans ve ölçeklenebilirlik gereksinimlerini ölçmelerine olanak sağlamaktadır. 

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

Contact us

Ulvi Cemal Bucak

Ulvi Cemal Bucak

Dijital Hizmetler Siber Güvenlik Danışmanlık Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Tel: +90 212 326 6648

Yasemin Başer

Yasemin Başer

Bulut ve Dijital, Güvenlik ve Gizlilik Kıdemli Müdür, PwC Türkiye

Tel: +90 212 326 6042

Bizi takip edin