Stratejik İşgücü Planlama

Değişen iş dünyası, ortaya çıkan yeni iş modelleri ve tüm dünyayı etkileyen global trendler neticesinde Stratejik İşgücü Planlaması kurumların önceliklerinden biri haline geldi.

Genellikle işe alım kanalları, yedekleme planları, iş stratejisindeki değişiklikler ve yetenekleri etkileyen diğer iş unsurları arasındaki bağlantıyı kurmak stratejik işgücü planlamasını yaparken karşılaşılan zorluklardan bazıları. Yetenek yönetimi ile entegre edilemeyen ve konuların birbirinden kopuk bir şekilde ele alındığı işgücü planlamalarında ancak kısa vadeli çözümlerle ilerlenebilir. Yetenek yönetimini içeren stratejik işgücü planlaması ise, organizasyonların yetenek yönetimi süreçlerini proaktif şekilde sürdürmesini sağlayabilir.

PwC İnsan Kaynakları Danışmanlığı olarak biz, işgücü planlamasına yönelik sistematik bir yaklaşım sunarak, organizasyonların kişileri, doğru maliyetle ve ihtiyaç duydukları zamanda, doğru yere yerleştirmelerini sağlarız.

Bu sistematik yaklaşımımız stratejik işgücü planlamasını uygulama, iş alanıyla uyum, işgücü verileri, işgücü analitiği ve teknoloji boyutlarıyla ele alır.

Bu alandaki hizmetlerimiz aşağıdaki konuları kapsamaktadır.

  • Norm kadro analizi ve işyükü analizi projeleri
  • Geleceğin işgücü senaryosunu planlama

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Ülker Day

Ülker Day

​İnsan Yönetimi ve Organizasyon Danışmanlığı, Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6369

Bizi takip edin