Geleceğin iş gücü

2030 yılını şekillendirecek rakip güçler

Rapor hakkında

Çalışma şeklimiz ile ilgili köklü bir dönüşüm sürecinin içindeyiz. Otomasyon ve akıllı makineler, insanların yaptığı işleri yapmaya başlıyor ve şirketlerin çalışanlarında aradığı becerileri değiştiriyor. Peki, gelecekte bu nasıl olacak?
 ‘Geleceğin iş gücü’ çalışmamız, düşünmenizi teşvik etmek için 2030’da görülmesi olası dört farklı çalışma dünyasını ve 10.000 kişinin bakış açısını inceliyor.

Playback of this video is not currently available

 

 Liderler için raporun kilit mesajları

Şimdi harekete geçin

Çalışmamız, uzak gelecek ile ilgili değil. Değişim çoktan başladı ve zaman geçtikçe hızlanarak devam ediyor.


Pişmanlıklara ve varsayımlara yer yok

Dinamik bir gelecek için plan yapın. Bütün senaryolar için geçerli olacak ve pişmanlık duymayacağınız adımlar atın. Emin olmadığınız durumlarda bazı varsayımlarda bulunmak zorunda kalabilirsiniz.


Büyük bir adım atın

Kendinizi başlangıç noktanız ile sınırlandırmayın. Bugün olduğunuz yerden farklı bir yerde olmak için sadece küçük bir adım atmanın ötesinde radikal bir değişikliğe ihtiyacınız olabilir.


Otomasyon tartışmasına katılın

Değişen teknoloji dünyasını ayrıntılı bir şekilde anlama en başta gelen zorunluluklardan biridir.


İşler değil çalışanlar

Şirketler, teknoloji sebebiyle ortadan kalkan işleri koruyamaz ancak, şirketlerin çalışanlarına karşı sorumlulukları vardır. Çevikliği, uyum sağlamayı ve yeni becerileri destekleyin.


Net bir söylem geliştirin

Kaygı, kendine güveni ve yenilikçi olma dürtüsünü yok ediyor. Gelecekteki otomasyon ile ilgili güven verici bir iletişim kurmaya başlayın.

“Entellektüel rahatlığın dostumuz olmadığını ve yeni şeylerin ötesinde yeni düşünme şekilleri öğrenmenin yaşam boyu devam eden bir çaba olduğunu unutmamalıyız.”

Blair SheppardKüresel Lider, Strateji ve Liderlik Gelişimi, PwC

İletişim

Bizi takip edin