Stratejik İş Planı ve Gelişim Yol Haritası Oluşturulması

Kurumsal strateji, oyun tarzı  ve yetkinlikler

  • Projemize strateji danışmanlığı ekibimiz Strategy& tarafından yönetilen Yetkinlik Odaklı Strateji (Capability Driven Strategy) çalıştayı ile başlıyoruz. Bu çalıştayın amacı, şirketinizin müşterileri için nasıl bir değer oluşturacağının (oyun tarzı) ve bu değer önerisini sağlamak üzere hangi yetkinliklere sahip olması gerektiğinin belirlenmesi ve müşterilere hangi ürün & hizmet portföyünün sunulacağının netleştirilmesidir.
  • Kurumsal strateji ve kritik yetkinliklerin şirket üst yönetimi ile projenin başında belirlenmesi, çalışmanın geri kalan adımlarına net bir alt yapı sunarak, seçilen hedef pazarlardan gelişim yol haritası projelerine kadar farklı bileşenlerin uyum içinde yürütülmesini sağlamaktadır.
Kurumsal strateji, oyun tarzı  ve yetkinlikler
Stratejik İş Planı

Stratejik İş Planı

  • Stratejik İş Planı oluşturulması aşaması ile ihracat pazarlarını önceliklendirmenize  hedef ülkelere yönelik gerçekleştirilen araştırmalar doğrultusunda  destek oluyoruz.
  • Büyüme potansiyeli, rekabet koşulları, risk faktörleri gibi pazarlara ait sektörel verilerin yanı sıra, şirketinizin Oyun Tarzı ve Yetkinliklerini de göz önüne alarak rekabetçi olabileceğiniz pazarları belirliyoruz.
  • PwC bünyesindeki ve dışındaki veri kaynakları, konu uzmanları ve sektör raporları ile desteklediğimiz araştırmamız doğru önceliklendirme ile sonuç alabileceğiniz pazarlara odaklanmanızı sağlıyor.

Gelişim Yol Haritası

  • Belirlenen strateji  ve Oyun Tarzını etkin bir şekilde hayata geçirmeniz için gerekli yetkinliklere odaklanarak, kısıtlı kaynakların rekabette fark yaratacak alanlara aktarılmasını sağlıyoruz.
  • Gelişim Yol Haritası’nın oluşturulmasında konu uzmanlarından oluşan Yönetim Danışmanlığı ekibimiz, sektör tecrübesi, fonksiyonel uzmanlık, veriye dayalı çıkarımlar ve analitik araçlar ile problemleri net bir şekilde görmenizi sağlıyor ve uygulanabilir bir yol haritası oluşturuyor.
  • Konu uzmanlığına büyük önem veriyor ve farklı Yönetim Danışmanlığı ekiplerinden oluşan bir takım ile yol haritanızı belirliyoruz:
Gelişim Yol Haritası

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Tolga Baloğlu

Tolga Baloğlu

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5365

Yiğit  Arslan

Yiğit Arslan

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5365

Erdal Gencer

Erdal Gencer

Danışmanlık Hizmetleri, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6567

Bizi takip edin: