Kriz yönetimi danışmanlığı

Kriz Hazırlığı, Kriz Yönetimi ve Krize Müdahale

Hazırlan. Müdahale et. Daha güçlü çık.

PwC Küresel Kriz Araştırması 2021

İş dünyasının COVID-19 pandemisine nasıl tepki verdiğini olan ölçmek amacıyla düzenlediğimiz PwC Küresel Kriz Anketi 2021'e katılın. Ankete katılımınızın hemen ardından kendi ölçeğinizdeki şirketlere kıyasla ne durumda olduğunuzu gösteren kişiselleştirilmiş bir rapor alacaksınız. Böylece nerede olduğunuzu öğrenebilir, daha iyisi için iyileştirmeler yaparak krizden daha güçlü çıkabilirsiniz.

Küresel Kriz Anketine Katılın

PwC Küresel Kriz Araştırması 2021
Krize Dayanıklı Bir Organizasyon

Krize Dayanıklı Bir Organizasyon: Her Adımda Yanınızda Olacak Kriz Çözümleri

Hazırlan, müdahale et, krizden daha güçlü çık

Kriz çağına hoş geldiniz. Hazır mısınız? 

CEO’ların yüzde altmış beşi geçtiğimiz üç yıl içinde en az bir kez kriz yaşadığını söylüyor. CEO’ların %30’undan fazlası ise önümüzdeki üç yılda birden fazla krizle karşılaşacaklarını öngörüyor. Esas mesele beklenmedik bir durumun meydana gelip gelmeyeceği değil, bu olayın ne zaman gerçekleşeceğidir.

Ama bunun da iyi bir tarafı var. CEO’ların %39’u krizi iyi yönetme kabiliyetlerinin hasılat artışına gerçekten pozitif katkı yaptığını söylüyor. Kriz planlamasının pozitif değerinin farkına varabilmek için şirketlerin krize, işletme faaliyetlerinin daha somut yönlerine verdikleri kadar önem ve destek vermeleri gerekiyor.

Kriz Yönetimi Danışmanlığı

PwC’nin Krize Hazırlık Değerlendirmesi

PwC’nin Krize Hazırlık Değerlendirmesi, bir şirketin krize hazırlığını objektif olarak ölçen ve değerlendiren interaktif ve internet tabanlı bir platform. Bu platform, mevcut kriz yönetimi programınızın algoritmik analizini, olgunluk ölçümü ve değerlendirmesini ve tavsiye edilen yol haritasını sunmak için uluslararası standartlar, önde gelen uygulamalar ve müşteri deneyimimizle oluşturulan PwC’nin kriz yönetimi çerçevesinden faydalanıyor.

Playback of this video is not currently available

1:04

İşinizin değerini koruyun / Krizden daha güçlü çıkın

Çözebileceğimiz kriz türleri

Finansal Kriz

Finansal

İç suistimal. Muhasebe ve yolsuzluk sorunları. Küresel ekonomik çöküş. Finansal kriz geniş çaplı ve ciddi olabilir.

İnsan Gücü Krizi Yönetimi

İnsan gücü

Çalışanlarınız başarınızın can damarıdır. Aynı zamanda da en büyük riskinizdir.

İtibar Krizi Yönetimi

İtibar

İtibarınız hassastır. Doğru mesajı, doğru insanlara, doğru zamanda vererek etkiyi sınırlandırın.

İnsani Kriz Yönetimi

İnsani

Savaş. Kıtlık. Salgın hastalık. Doğru paydaşları küresel müdahale için koordine etmenize ve etkiyi en aza indirmenize yardım edeceğiz.

Teknoloji/ Fikri Mülkiyet Krizi Yönetimi

Teknoloji/ Fikri Mülkiyet

Siber saldırılar. Veri kaybı. Casusluk. Teknoloji kesintileri. Hazırlanmanıza, müdahale etmenize, kurtulmanıza ve daha da güçlenmenize yardım edeceğiz.

Operasyonel Kriz Yönetimi

Operasyonel

Tedarik zinciri sorunları. Altyapı bozuklukları. Ürünlerin geri çağrılması. Bilinen, bilinmeyen veya öngörülmeyen. Yanınızdayız.

Hukiki Kriz Yönetimi

Hukuki

Yaptırımlar. Mevzuata ilişkin zorunluluklar. Öngörülemeyen hukuki dava. Güncel bilgileri almanıza, sürprizlerden kaçınmanıza ve karmaşıklıklarla başa çıkmanıza yardım edeceğiz.


İletişim

Gökhan Yılmaz

Gökhan Yılmaz

Suistimal, Uyum ve Kriz Yönetimi Danışmanlığı Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Bizi takip edin