Hasar İncelemeleri

Kontrolünüz dışında gelişen olayların ortasında kaldığınızda, kontrolü ele alın

Uyuşmazlık yaşamanın muhtemel olduğu iş alanlarına ya da anlaşmalara kimse girmek istemezken, birçok kurum gelecekte kendini herhangi bir anlaşmazlık veya uyuşmazlık içerisinde bulabilir.

Bu uyuşmazlık; büyük bir sigorta tazminatı, anlaşmanın ihlali, projede gecikme, anlaşma sonrası bir uyuşmazlık veya bir kriz sonrası yaşanan problem olabilir.

Önde gelen adli bilişim ve veri madenciliği teknikleri ile beraber tecrübeli uzmanların bilgi ve deneyimine ihtiyacınız olabilir. Size net bir strateji geliştirme ve uyuşmazlığın en kısa sürede çözüme ulaşması konusunda yardımcı olarak operasyonlarınızı başarıyla sürdürmenizi sağlıyoruz.

Hizmet Detayları:

Ön Talep Değerlendirmeleri

Bir anlaşmazlığa veya hak talebine halihazırda dahil olmuş veya dahil olmak üzere olduğunuz durumlarda; gerçekleri anlamanıza, sorunları analiz etmenize ve kayıplarınızı bağımsız ve objektif olarak ölçmenize yardımcı olmaktayız.

Suistimal ve ticari anlaşmazlık uzmanlarından oluşan ekibimiz; hak taleplerinin finansal ve ekonomik boyutlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunur, anlaşmazlık çözüm sürecinde yardımcı olur ve bağımsız olarak güvenilir uzman ifadesi sağlamaktadır. 

Adli muhasebe uzmanlığımızın yanı sıra ihtiyaçlarınıza cevap vermek için PwC küresel ağının sektörel, ekonomik ve teknik uzmanlıklarından faydalanmaktayız.

Sigorta Hasar İncelemeleri

Mülklerin, ürünlerin, insanların ve kazancın sigortası kurumsal risk yönetiminin önemli bir parçasıdır. PwC, sigorta şirketlerine ve poliçe sahiplerine taleplerin yönetilmesi ve sigorta riskleri ile ilgili bağımsız tavsiye ve destek hizmetleri sunmaktadır.

Ekibimiz, yerel konulardan daha karmaşık taleplere kadar sigorta talepleri ile karşı karşıya kalan tüm müşterilere uygun ve etkin çözümler sunmaktadır.

Adli muhasebe uzmanlarımız, müşterilerimize;

  • Hızlı, isabetli ve savunulabilir işlemler ile talep sürecini kısaltarak,
  • Yüksek teknolojiden ve örnek uygulamalardan faydalanılan düzenli raporlama ile değer katarak,
  • Uzmanlık, coğrafi erişilebilirlik ve esneklik sağlayarak nasıl ve nerede ihtiyacınız varsa size orada ulaşarak en yüksek kalitede hizmet vermektedirler. 

Hasar Talebi İnceleme ve Yeniden Hesaplama

Yönetim kurulu toplantısından mahkeme salonuna kadar, şirketinizin ne tür bir tehlike altında olduğunu anlamanıza yardımcı olabiliriz. Şirketlere, tasfiye, tahkim ve arabuluculuk desteği, talep incelemesi ve finansal hesaplama desteği sağlamaktayız.

Mahkeme Süreci için Bağımsız Uzman Görüşü Desteği

Ekibimiz, ticari anlaşmazlık yaşayan şirketlere aşağıdaki konularda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır:

  • İlk vaka yönetimi
  • Anlaşmazlığa konu olan meblağın ölçümü
  • Yasal süreçlere hazırlık
  • Kanıt toplama
  • Verinin etkin sunumu.

Anlaşmazlığın boyutuna ve çözüm için tercih edilen platforma göre bağımsız uzman görüşü ve stratejik danışmanlık sunarak şirketlerin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Gökhan Yılmaz

Gökhan Yılmaz

Suistimal, Uyum ve Kriz Yönetimi Danışmanlığı Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5302

Bizi takip edin