Yatırım Teşvik Hizmetleri

Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar kapsamında, Türkiye’de yatırım yapma amacıyla yola çıkan müşterilerimize maksimum fayda ile Yatırım Teşvik Danışmanlığı sağlamaktayız. Hizmetimiz kapsamında aşağıdaki konularda destek verilmektedir;

Analiz & finansal modelleme

Yatırım Teşvik Belgesine başvurmadan önce, firmanın planlanan yatırımlarının mevzuat karşısında değerlendirilmesi ve en avantajlı teşvik modelinin belirlenmesi, finansal modelleme ile yatırımın geri dönüşünün ve firmanız üzerindeki etkisinin incelenmesi.

YTB alımı

Planlanan yapı dahilinde, mevzuata uygun olacak şekilde YTB başvurusunun yapılması ve takibi, süreç boyunca Ekonomi Bakanlığı ile koordinasyon sağlanması.

Danışmanlık

Yatırım süreci boyunca, teşvik, gümrük ve KDV mevzuatları uyarınca teşvik kapsamında karşılaşılan sorunlara karşın danışmanlık desteği sağlanması.

Revize

Değişen ekonomik koşullar ve yatırım şartları sebebiyle firma tarafından talep edilecek liste revize ve belge değişikliklerinin gerçekleştirilmesi.

Check-Up

YTB kapsamında gerçekleştirilen alımların ve yatırım sürecindeki operasyonların mevzuata uygunluğu konusunun kontrol edilerek firmanın olası cezai yaptırımlara karşı hazırlıklı hale getirilmesi.

YTB kapama

Ekonomi Bakanlığı uzmanlarından önce firmanın ziyaret edilerek, firmanın ekspertiz çalışmasına hazır hale getirilmesi.

İşletme dönemi

YTB kapatılmasından itibaren aktive olan diğer teşvik unsurlarının kullanılması konusunda danışmanlık sağlanması.

Yatırım Teşvik Hizmetleri: Analiz & Finansal Modelleme, YTB Alımı, Danışmanlık, Revize, Check-Up, YTB Kapama, İşletme Dönemi

İletişim

Cenk Ulu

Cenk Ulu

Ülke Kıdemli Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6967

Yasemin Bekgöz

Yasemin Bekgöz

Dolaylı Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6369

Ömer Bilir

Ömer Bilir

Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6966

Bizi takip edin