Acceleration Centre

Acceleration Centre (AC), gelişmiş kalite, inovasyon, standardizasyon ve optimizasyon süreçleriyle PwC’nin yenilikçi birimi olarak çalışır. Esneklik ve artırılmış verimlilik yollarını kullanarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını destekleyen farklı hizmetler sunar.

PwC Acceleration Centre (Service Delivery Center olarak da bilinen), global yetkinliklerin olduğu bir merkezi sistemdir. Stratejimiz, "paydaşlarımızın en önemli ihtiyaçlarını karşılamak için dünya çapındaki en iyi yetkinlikleri bir arada toparlamaktır". Acceleration Centre’lar, PwC'nin yüksek yetkinlikler ve hizmet alanlarımızdaki yenilikler ile global hizmet vermek amacıyla en etkili küresel ekiplerin oluşmasına olanak sağlar.

Çalışma Şekli

Acceleration Centre, stratejik konumlarda bulunur ve sınırlı seyahat gereksinimleri olan iş birliğine dayalı ekip tabanlı bir ortam için fırsat sunar.

Denetim, merkezi ofis çalışanları tarafından saha ekipleri ile koordineli bir şekilde yapılır.

İnovasyon ve Teknoloji

Acceleration Centre personelimiz çalışma yöntemlerimizi dönüştürmeye ve müşterilerin en önemli ticari zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olurlar. AC uzmanlarımız, tüm hizmet hatlarında gelişmekte olan teknolojilerden yararlanarak yeni Acceleration Centre çalışma ve inovasyon araçlarının geliştirilmesinde önemli rol alır.

Assurance Acceleration Centre

Güvence Hizmetlerinin bir üyesi olarak, Acceleration Centre (AC), Türkiye ve Global (PwC Europe)  merkezli birden fazla denetim ekibi ile ve/veya doğrudan PwC’nin Güvence hizmetleri müşterileriyle merkezi olarak çalışır. PwC Assurance iş birliği ile çalışarak hizmet kataloğunu genişletmek için yeni hizmetlerin pilot olarak uygulamasında kilit bir rol oynar.

AC profesyonellerimiz ayrıca CoE ekipleri ile çalışma ve yenilikçi teknoloji dahil olmak üzere yeni AC çalışma türlerinin pilot uygulamasına katılma fırsatına sahiptir.

Denetim ekipleri, genel güvence, varlık yönetimi ve özel şirket hizmetleri sektörlerindeki halka açık ve halka açık olmayan müşteriler için mali tablo denetimi gerçekleştirirler. Bu anlamda; saha ekibi ile çalışmanın yanında, Acceleration Centre olarak, en iyi kaliteyi sağlamak için teknoloji araçlarını ve süreçlerini kullanan bir dizi güvence faaliyetinde uzmanlık geliştirmeyi hedefler.

Assurance Acceleration Centre Ekipleri

Service Delivery Center (SDC) Ekipleri: denetim ekiplerinden aldıkları müşteri verilerini denetim standartları çerçevesinde düzenleyip belirlenmiş çıktılar haline getirerek söz konusu çıktıları saha denetim ekipleri ve CC ekipleriyle paylaşan ekiplerdir.

Competence Center (CC) Ekipleri: saha denetim ekipleri ile birlikte beraber çalışan, denetim standartlarınca belirlenmiş araçları kullanıp belirli kapsam ve sayıdaki denetim süreçlerinde yer alan ekiplerdir. Ayrıca; Almanya ve Avusturya’ya kendi dillerinde (Almanca) hizmet veren ekibimiz de bu ekibin bir parçası olarak çalışmaktadır.

Center of Excellence (CoE) Ekipleri: denetim standartları çerçevesinde müşteriden temin edilen yevmiye defteri, muavin ve mizan verilerini derleyip işlenebilir hale getirir ve tutarlılık kontrolünü sağlarlar ve sonrasında denetim ekipleri tarafından istenen yevmiye kaydı testlerini yaparlar. Bu ekip aynı zamanda ilgili testlerin görselleştirilmesinden sorumludur.

Aynı zamanda, PwC Türkiye hizmet birimlerinden, PwC Türkiye müşterilerinden ve diğer ülke PwC’lerinden gelen isteklere, paket programlar aracılığıyla şablonlar geliştirir, süreç otomasyonları gibi zaman ve maliyet tasarrufu sağlayıp verimliliği arttıran dijital çözümler sunarlar.

Vergi Ekibi: Acceleration Centre vergi profesyonellerimiz, PwC Türkiye vergi hizmetleri süreçlerine kaliteli çıktılar sağlar ve süreç verimliliğini farklı servis kanalları kullanarak artırırlar.

Bizi takip edin

İletişim

İnsan Kaynakları Ekibi

İstanbul, PwC Türkiye