Portföy şirketinin satışının planlanması

PwC olarak özel sermaye fonları paydaşlarına portföy şirketlerinin değerini şirketin başka bir yatırımcıya satışı sırasında maksimum seviyede belirleyebilmeleri için danışmanlık vermekteyiz.

Yatırımı yapmadan önce çıkış seçeneklerini değerlendirerek operasyonları iyileştirmek, değer azaltan etkenleri minimuma indirmek ve yatırımı satışa hazırlamak için PwC’nin geniş uzman kadrosu beraber çalışmaktadır. Size sağlamış olduğumuz hizmetler satıcı olarak süreci kontrol eden tarafın sizin olmanız, öngörülen zaman çizelgesinde ilerlemeniz ve şirketin değerleme safhasında pazarlık konularını belirlemeniz için tasarlanmıştır. Satıcı özel incelemesi en talepkâr alıcının bile endişe ve sorunlarına değinmeyi amaçlamaktadır. Satıcı Destek Hizmeti mevcut işlerini elden çıkarmayı veya işletmenin bir kısmını satmayı planlayan satıcılara yönelik satış işlemini başarılı  bir şekilde tamamlamaları için her şirkete özgü çözümler sunmaktadır.

Ayrıca halka arz sürecinin her aşamasını kapsayan, halka açık bir şirket olmak için gerekli hazırlığı yapmak, doğru sermaye piyasasını seçmek, doğru danışman ekibini oluşturmak ve mevzuat uygunluk konularında danışmanlık vermekteyiz. Bu hizmetimize kote olma ve halka arz prospektusuna uyumluluk konularındaki danışmanlıklarımız dahildir.

Portföy şirketinin satışının planlanması

İletişim

Engin Alioğlu

Engin Alioğlu

Özel Sermaye Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5397

Bizi takip edin