Varlık ve Servet Yönetimi

PwC, varlık yönetimi sektörüne küresel olarak entegre edilmiş güvence, vergi danışmanlığı, risk yönetimi, araştırma ve analiz hizmetleri sunmaktadır.

Nasıl yardım edebiliriz?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüyen varlık ve servet yönetimi sektöründe regülasyon, uyum, risk yönetimi, raporlama ve vergileme giderek daha sıkı kurallara bağlanıyor ve daha karmaşık hale geliyor. Yatırımcılar daha kolay erişilebilir çözümler, daha güvenilir hizmet sağlayıcılar ve daha şeffaf yatırım ürünleri tercih ediyorlar. Yatırımcıların alternatif varlık sınıflarına ve yatırım araçlarına, portföylerinin profesyonel olarak yönetilmesine, riskin dağıtılması esasına dayanan kolektif yatırım araçlarına ihtiyaç ve ilgisi artıyor.

Öte yandan güçlü bir rekabetin yaşandığı bir ortamda kazanan yöneticilerin çözüm, ürün ve hizmetlerini çeşitlendirerek, müşteri odaklı hizmet sunabilen, aynı zamanda yatırımcıların risklerini ve maliyetlerini iyi yönetip, mevzuata uygun hareket edebilenler olacağı tahmin ediliyor.

PwC olarak küresel uzmanlık ağımız ile vergi planlamasından, çeşitli yatırım yapılarının ve fonlarının kurulmasına, süreçlerin ve raporlama altyapısının oluşturulmasından, FATCA, CRS uyumunun sağlanmasına, yönetişim ve BT altyapısının seçilmesi ve iyileştirilmesine destek olunmasından, denetim ve strateji oluşumuna kadar tüm boyutlarda müşterilerimizin geleceğine destek veriyoruz.

Hizmet verdiğimiz kişiler:
  • Bireysel yatırımcılar
  • Portföy yönetim şirketleri
  • Yatırım danışmanları
  • Özel bankacılık ve servet yönetimi şirketleri
  • Ülke fonları
  • Girişim sermayesi fonları ve ortaklıkları
  • Gayrimenkul yatırım fonları ve ortaklıkları
  • Menkul kıymet yatırım fonları ve ortaklıkları
  • Aile ofisleri
  • Emeklilik fonları

“Assets under Management (AuM)” hızlı bir şekilde büyümeye devam edecek. 2025 yılına kadar AuM’nin yaklaşık iki katına çıkarak, 2016 yılındaki 84.9 trilyon dolar düzeyinden 145.4 trilyon dolar düzeyine ulaşması bekleniyor.

Varlık ve servet yönetimi sektöründeki devrim
Yatırım Kazançlarında Vergileme Podcast Serisi

Yatırım Kazançlarında Vergileme

Podcast Serisi


{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.loadingText}}

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Talar Gül

Talar Gül

Finansal Hizmetler Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6073

Umurcan Gago

Umurcan Gago

Varlık ve Servet Yönetimi Sektörü Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6098

Bizi takip edin