ERP Risk Data ve Analitiği

Artan veri hacmi, iş dünyasında devrimler yaratıyor…

Günümüzde alınan kararlar, risklerin ve fırsatların potansiyelini açığa çıkarabilmek için sağlam verilere ihtiyaç duyuyor.

PwC’ nin küresel CEO anketine göre, CEO'ların % 64'ü, şirketlerin veriyi yönetme şeklinin, yakın geleceği biçimlendiren en temel faktör olacağına inanıyor. Artık, iş süreçlerinin iç yüzünü anlayabilmek adına veri analitiğini kullanmak birçok şirketin önceliğinde yer alıyor.

 

Veri Analitiği ile Fark Yaratın..

İş süreç analitiği

PwC, iş yaşamında karşılaştığınız problemleri ve riskleri yönetme şeklinize yardımcı olacak verilere ulaşarak, işletir ve görselleştirir; bilinçli iş kararları vermenize yardımcı olur.

İş süreci analitiği; satın almadan ödemeye, satıştan tahsilatlara, envanter, sabit kıymetler ve bordro gibi farklı iş süreçlerine ve çeşitli sektörlere uygulanabilir.

Daha fazlası

Süreç zekası

Günümüzde şirketinizi verimli bir şekilde yönetebilmek, süreç verimliliğini ve etkinliğini artırmak, standardizasyon, uyum, kalite sağlamak ve anomali ve suistimalleri tespit edebilmek için, tüm süreç akışlarınızın üzerinde etkin bir kontrole sahip olmanız kritik önem taşır.

PwC'nin Süreç Zekası hizmeti ile tek bir bakışta süreçlerinizdeki maliyet artışına ve zaman kaybına yol açan verimsizlikler ve ideal süreç akışından uzaklaşılan iş akışları tespit edilir. “ERP Danışmanlığı” ve “Denetim” uzmanlığına sahip çok yönlü ekibimiz tarafından tek bir adımda ideal işlem süresini, en verimli üretim akışını, en hızlı sipariş ve dağıtım kanalını, en güvenilir tedarikçiyi ve çok daha fazlasını belirleyebilirsiniz.

Daha fazlası

İç denetim analitiği

PwC'nin «Denetim Analitik» Teknolojisi, işletimsel, uyarlamasal ve erişim hakları çerçevesinde sistem yapılandırmalarını ve veriye dair tüm popilasyonu analiz ederek, iş süreçlerine ve sistem etkinliklerine ilişkin yöneticilere bilgi sunar. Bir işletmeye risk ve maliyet ekleyebilecek kritik alanların belirlenmesinde yardımcı olur.

Daha fazlası

İç denetim hizmetinde robotik süreç otomasyonu (RPA)

2034 itibariyle, mevcut operasyonların % 47'sinin robot ve diğer teknolojiler tarafından otomatikleştirilmesi ön görülmektedir. PwC, RPA kontrol yapısını oluşturmanıza, süreçleri otomatikleştirmenize ve RPA'yı kullanacak çalışanlarınızı eğitmenize yardımcı olur.

Daha fazlası

Yapay zeka (AI)

Yapay zeka, tam potansiyelini gerçekleştirmek için, yeni bir çalışma modeline ve daha güçlü kontrol altyapısına ihtiyaç duyar. PwC; global yapay zeka metadolojisi çerçevesinde, AI çözümlerini nasıl devreye alacağınız konusunda bilgi verir. Etkin izlemenizi sağlar ve çıktılarına olan güvenizi arttırmaya yardımcı  olur.

İletişim

Oktay Aktolun

Oktay Aktolun

Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6468

Bizi takip edin