Mali İşler Dönüşümü

Mali İşler Fonksiyonunu Dönüştürüyor, Geleceği Şekillendiriyoruz.

Stratejik karar süreçlerinizi destekliyor, verimliliğinizi artırıyor ve şirketinizin ihtiyaçlarına uygun olarak sizleri geleceğe hazırlayacak şekilde Mali İşler Fonksiyonunuzun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz.

Operasyon Modeli tasarımından, maliyet modelleme, bütçe ve raporlama tasarımına kadar dönüşüm yol haritanızı çiziyor ve PMO desteğimiz sunarak mali işler departmanının sayılarla stratejik yönetime öncülük etmesini sağlıyoruz. Karmaşık koşullara ve belirsiz piyasa şartlarına, veri ve analizle netlik sağlıyor; sektörünüze özel çözümlerle sizlere yol gösteriyoruz.

 

Başarılı CFO’lar Nasıl Fark Yaratıyor?

Günümüzde CFO'lar, artan belirsizlik, talep edilen karar alma hızı ve yüksek seçenek hacmiyle karakterize olmuş bir iş dünyasında kritik bir rol oynarlar. Başarılı CFO'lar sadece finansal verilerin koruyucusu olmanın ötesinde, karar alma süreçlerinde merkezi bir figür haline gelmişlerdir. Süreçlerin ve organizasyonların optimize edilerek şirket performans göstergelerinin modern analitik ve veri görselleştirme araçları ile desteklenmesi, başarılı CFO’ların şirketler arası bağlantıları görmelerini ve karmaşık sorunlara hızlı yanıtlar vermesini sağlamaktadır. 

Böylelikle başarılı bir CFO şirketin operasyonlarını, gelir yaratma kanallarını, rekabet şartlarını anlayarak büyük resmi sunar ve yorumlar. Zorlu şartlarda geleceğe ışık tutarak, stratejilere yön verir.

Hizmetlerimiz

Operasyon Modeli Tasarımı

Şirketinizin Mali İşler departmanını yeniden şekillendirerek verimliliğinizi maksimize etmeye odaklanan bu model, iç ve dış müşterilere kaliteli hizmet sunumu için mevcut süreç, organizasyon ve sistemlerin derinlemesine analizini içerir.

Bu kapsamlı analizle, sürekli iyileştirme ve adaptasyon yoluyla gelişim alanları tespit edilir ve böylece şirketinizin rekabet gücü artırılır. Sistem altyapısının stratejik kurgulanmasıyla veri kalitesini yükselten bu yaklaşım, süreçlerinizi daha verimli ve etkin hale getirir,uygun organizasyon modeli kurgusunu önerir, böylece şirketinizin mali işlevleri güçlendirilerek, geleceğe yönelik sağlam bir temel oluşturulur.

İncele

İşletme Sermayesi Optimizasyonu

Küresel ekonomideki dalgalanmalar ve krediye erişimdeki engeller, şirketler için finansal yönetim stratejilerinin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılmaktadır.

Mevcut belirsizlikler, şirketlerin finansal stratejilerini yeniden değerlendirmelerini ve nakit akışlarını daha etkin yönetmelerini gerektirmektedir.

İncele

Yönetim Raporlaması ve Dashboard

Yönetim raporlaması ve dashboard tasarımı, liderlik ve stratejik karar süreçlerinizin en önemli destekçisidir.

Size özel olarak tasarladığımız yönetim raporlama sistemleriyle, şirketinizin hedef ve dinamiklerine tam uyum sağlayan, stratejik planlamayı güçlendiren ve sürekli değer yaratmayı hedefleyen çözümler sunarız.

İncele

Bütçe Modeli

Her şirketin finansal başarısının arkasında, özenle hazırlanmış ve dinamik bir bütçe yönetim süreci yatar.

Bu süreç, şirketinizin kaynaklarını optimal şekilde kullanabilmesi, riskleri en aza indirebilmesi ve stratejik kararları etkin bir şekilde alabilmesi için kritik önem taşır. PwC olarak sizler için bütçe sürecini, şirketinizin benzersiz yapısına ve gereksinimlerine uygun bir biçimde kişiselleştiririz.

İncele

Hızlı Kapanış

Finans dünyasında zaman her zaman en değerli varlıktır. Ancak, ayın sonu geldiğinde, zaman yönetimi bir zorunluluk halini alır.

İşte bu nedenle, ay kapanış süreçlerinizi hızlandırmanın kritik önemi devreye girer. PwC olarak, finansal performansınızı sadece iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki mesafeyi açmanızı sağlayacak devrim niteliğinde bir yaklaşım sunuyoruz.

İncele

Maliyet Modelleme ve Karlılık Analizi

Başarılı işletme yönetiminin temelinde, finansal stratejilerinizin sağlam temellere dayanması yatar.

Değer yaratma odaklı maliyet ve karlılık yönetimi çözümlerimizle işletmenizin potansiyelini artırıyoruz. PwC olarak süreçlerinizi ve dağıtım stratejilerinizi inceliyor, maliyetleri doğru şekilde belirlemenize ve rekabetçi fiyatlandırma süreçleri oluşturmanıza olanak tanıyoruz.

İncele

Proje Yönetim Ofisi

Günümüzde şirketlerin finans departmanları, dinamik piyasa koşullarının getirdiği zorluklarla mücadele ederken, sürdürülebilir başarıya ulaşmak için projelerini akılcı ve etkin bir şekilde yönetmeye büyük önem verir.

İşte tam bu noktada, Proje Yönetim Ofisleri desteğimiz (PMO), finansal liderliğin altın anahtarını sunar.

İncele

Geçici Pozisyon Sağlama

PwC çalışanları, işinizi anlayan ve ona özen gösteren geniş bilgi ve deneyime sahiptir.

Finans alanında ihtiyacınız olan fonksiyonları veya yetenekleri kısa sürede sunarak işlerinizi daha profesyonel ve verimli hale getirebilir, fonksiyonu profesyonelleştirmenize ve optimize etmeniz yardımcı olabiliriz. CFO hizmetlerini büyük bir esneklikle uyarlar, size yüksek kalitede hizmeti minimum riskle sunarak PwC ile işbirliği içinde hedeflerinizi başarıyla gerçekleştirmenizi sağlarız.

İncele

Mali İşler Fonksiyonları’na ilişkin çeşitli sektörlerde geliştirdiğimiz projelerden bazı örnekler:

Referans Projeler

Savunma Sanayi, Plastik Ambalaj, Holding

Esnek Ambalaj

(İş Zekasına Aktarımı) - Savunma Sanayi, Beyaz Eşya, Kimya, Plastik Ambalaj, Teknoloji ve Holding

Holding ve Kimya

Teknoloji

Teknoloji, Kablo ve Yenilenebilir Enerji

Ulaşım, Baskı

Tarımsal Teknoloji (Agtech), Otomotiv Yan Sanayi

< Back

< Back
[+] Read More

İletişim Formu

PwC çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın

İletişim

Arzu  Şahin

Arzu Şahin

ERP Dönüşüm, Direktör, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6060

Bizi takip edin