Dijital İşletim Modeli


Şirketinizin potansiyelini ortaya çıkarın

Değer zincirinin her noktasında dijital modelleri kullanarak, müşterilerimizin operasyonlarını rekabetçi avantaja dönüştürmesini sağlıyoruz.

Doğru dijital işletim modelini oluşturma

Dijital iş stratejisi işletmenin yönünü belirler; seçilen yol ise büyüme, müşteri ve çalışan deneyimi ve operasyonel verimlilik gibi stratejik seçimlerden etkilenir.

Hangi yolu seçerseniz seçin, dijitalde başarılı olabilmek için doğru kültürü geliştirmek, dijital becerileri iyileştirmek, yeni çalışma yöntemlerini teşvik etmek ve doğru teknoloji temellerine sahip olmak son derece önemlidir. Dijital bir işletmenin temellerinde çevikliği benimseme becerisi, yani şirketin faaliyette bulunduğu ortamla birlikte değişme becerisi bulunmalıdır. Dijital işletme olmak organizasyon genelinde bir olgudur ve adapte olma becerisinin ve sürekli öğrenmenin hem liderler hem de çalışanlar için doğal olduğu, sürekli bir değişime adaptasyon uzmanlığı gerektirir. Uyum sağlayamayan şirketler ise hayatta kalamaz.

PwC olarak yolunuzu seçmenize, küçük adımlarla başlamanıza ve sizin için neyin işe yaradığını bulmanıza yardımcı oluyoruz.

Müşterilerimize nasıl yardımcı oluyoruz:

Dijital İnsan ve Organizasyon

Tutarlı dijital deneyimler yaratmak, ölçmek, yönetmek ve uygulamak üzere organizasyonunuzun doğru yetkinliklere, organizasyonel yapıya ve becerilere sahip olmasını sağlarız.

Dijital Yönetişim

Çalışanlarda hizalanma ve dengeli otonomiyi sağlayan doğru hesap verebilirlik çerçevesini, yönetişimi ve çalışma şekillerini tanımlamayarak, şirketlerin hızlı karar verme ve yaratıcılığı teşvik etmeyi etkinleştirecek esnekliği geliştirmelerini sağlarız.

Dijital Çalışma Şekli

İşletim modelinize çevikliği dahil etmek, organizasyonunuzun esneklik kazanmasına, pazardaki değişikliklere yanıt vermesine ve piyasa şartları değişirken değer sağlamak üzere tekrar yapılanmasına olanak sağlar. Çevik çalışma şekillerinin benimsenmesini sağlayarak, sürekli öğrenen, adapte olabilen ve iş hızında dönüşebilen bir organizasyon oluşturmanıza yardımcı oluruz.

Değişim ve Program Yönetimi

Dijital kültürü oluşturarak dijitalde başarıya ulaşmanızı sağlarız. Değişim için açıkça bir vizyon ortaya koyan, organizasyon çapında hizalanma sağlayan ve özgünlük, yetkilendirme ve istikrarlı kararlılıkla çalışanda güven oluşturan liderler yaratırız.


İletişim

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5397

Etkin Çiftçi

Etkin Çiftçi

Dijital ve Deneyim Danışmanlığı Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6161

Oktay Aktolun

Oktay Aktolun

Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6468

Ülker Day

Ülker Day

​İnsan Yönetimi ve Organizasyon Danışmanlığı, Şirket Ortağı, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6369

Bizi takip edin