Dijital Strateji

Dijitalle rakiplerinizin önüne geçin

Artık dijital bir dünyada yaşıyor, çalışıyor ve rekabet ediyoruz. Bu dünyada büyük bir hızla sektör sınırları iç içe geçiyor, pazara yeni giriş yapanlar geleneksel oyunculara rekabette üstünlük sağlıyor ve alışılmadık ortaklıklar oluşuyor.

Dijital dünyada oyunda kalmanıza destek olmak için buradayız. Büyüme, müşteri ve çalışan deneyimi ve operasyonel verimlilik gibi stratejik odaklarınızdan ilham alarak, günümüzün dijital dünyasında fırsatların kilidini açmak ve işletmenizin yönünü belirlemek için sizinle çalışıyoruz.

Innowell

Doğru dijital strateji fark yaratır

Günümüzün iş dünyasında, dijital dönüşüm bir sektörü bir gecede dönüştürebiliyor. Yeni çıkan teknolojiler ve değişen tüketici davranışları sektörleri değiştiriyor ve çalışma ve iş yapış şeklimizi etkiliyor. Rekabet ve tüketici talepleri değişmeye devam ederken dijital kazanan olmak, müşterileriniz için dijital kanallara sahip olmaktan daha fazlası; tüm işinizin temelden yeniden düşünülmesidir. Birlikte bu hızla değişen ortamda yol alarak, şirketinizin dijital çağda değer yaratma ve yakalama şeklini stratejiden uygulamaya değiştirebiliriz.


PwC olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?

Dijital çağda stratejinizi tekrar düşünün

Mevcut yetkinliklerinizi, müşterilerinizin değişen ihtiyaçlarını ve geniş rekabet ortamını derinlemesine anlayarak, gelişen bir gelecekte yol almak için doğru dijital stratejinin belirlenmesine yardımcı oluyoruz. Deneyim merkezimizde bir araya gelerek, işletmenizi yeniden düşünmek ve işletmenize başarılı sonuçlar sağlayabilmek için gerekli yetkinlikleri, teknolojiyi ve ölçeği getiriyoruz. 

Vizyonu belirleyip dijital olanakların genel hatlarını çıkardıktan sonra, doğru inisiyatiflere yatırım yapmak çok önemlidir. Müşteri ilişkilerini iyileştirmek, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmek ve süreçleri dijitalleştirerek verimliliği sağlamak için şirketinizin hangi yetkinliklere öncelik vermesi gerektiği konusunda net, eyleme geçirilebilir ve nicel bir bakış açısı oluşturmasına yardımcı oluyoruz. Ardından bu yeni dijital fırsatlardan değer yaratmak için işletme gereksinimlerini detaylandıran yol haritaları oluşturuyoruz.

Dijital stratejide odak alanları

Yeni iş stratejileriyle dönüşüm yaratın

İşletme-Deneyim-Teknoloji (BXT) modelimiz ve dijital uzman ağımızla, birlikte yeni iş modelleri yaratıyoruz. Şirketleri konfor alanlarından çıkarıyor, yeni dijital ve müşteri-odaklı iş modelleri geliştiriyor ve ilgili kullanıcı geri bildirimini anında topluyoruz. Fikirleri test etmek, doğrulamak ve iyileştirmek için bir dizi atölye çalışması yapıyor ve iş modeli prototipleri kullanıyoruz. Bu yaratıcı sürece uygun olarak, yeni iş modellerinin faydalarını ve fizibilitesini hesaplıyor ve analiz ediyoruz. Uygulama aşamasında şirketleri yönlendirmek için ilgili dijital iş modeli için gereken yetkinlikleri belirliyor, şirketin halihazırda sahip olduğu yetkinliklerle karşılaştırıyor ve iş modelini hayata geçirmek için ayrıntılı bir plan hazırlıyoruz.

Dijital çağda şirketinizi dönüştürün

Şirketlerin dijital dönüşüm başarısı için bir dijital vizyona ve buna uygun bir stratejiye sahip olmaları çok önemli. Şirketinizin gelecekteki yönünü belirlemek için birlikte geleceği hayal ediyor, özelleştirilmiş bir dijital strateji oluşturuyor ve dönüştürücü girişimlerin haritasını çıkarıyoruz. Bu girişimleri daha sonra önceliklendiriyor ve sonunda kapsayıcı bir dönüşüm planı ortaya çıkıyoruz. Dönüşüm yaklaşımını tasarlarken, değişim sürecinin yapısal ve kültürel açılarını hesaba katıyor ve uygulama aşamasında işin karmaşıklığını yaratıcı, iteratif ve keşfe yönelik çalışmayla azaltıyoruz.

Şirketinizin gelişim fırsatlarını belirlemek için dijital olgunluğunu ölçün

Dijital değerlendirme çalışması ile önce şirketinizin dijital potansiyelini ve olgunluğunu analiz ediyoruz. Güvenilir modelimize ve “Dijital Değerlendirme” aracımıza dayanarak, şirketinizin mevcut dijital olgunluğuna dair bütünsel bir görünüm sağlıyor ve gerekli dijital yetkinlikleri belirliyoruz. Yönetim ekibini, çalışanları, süreçleri ve teknolojileri hesaba katarak gerekli dönüşüm yolculuğunu yönetiyoruz.

İletişim

Serkan Tarmur

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 376 5397

Etkin Çiftçi

Etkin Çiftçi

Dijital ve Deneyim Danışmanlığı Lideri, PwC Türkiye

Telefon: +90 212 326 6161

Bizi takip edin