Ticari anlaşmazlık çözümleri ve suistimal incelemeleri

PwC size nasıl yardımcı olabilir?

Ekonomik suçlar ve ticari anlaşmazlıklar işletmeler için ciddi mali riskler doğurabilir. Doğrudan maddi kayıpların yanında etkin biçimde yönetilmedikleri durumlarda ekonomik suçlar ve ticari anlaşmazlıklar itibar kaybı ve iş ilişkilerinin zedelenmesi gibi uzun vadeye yayılabilen zararlara sebep olabilirler.

Ekonomik suçların aydınlatılması ve ticari anlaşmazlıkların hızlı biçimde çözüme kavuşturulması mali uzmanlık ve derin mevzuat bilgisi gerektirir. Vakaların çözümü için, sektörel tecrübe, teknik yetkinlik ve benzer incelemelerden kazanılmış tecrübelerin etkin olarak kullanılması gerekmektedir.

Konusunda uzmanlaşmış Suistimal İncelemeleri Ekibimiz gerek olaylara müdahale ve problemlerin etkin biçimde çözümlenmesinde, gerekse bu problemlerin ortaya çıkmadan önlenmesinde hizmet vermektedir.

Hizmet broşürümüze ulaşmak için tıklayınız

Eğitim broşürümüze ulaşmak için tıklayınız

Suistimal Riski Yönetimi

Suistimal kavramına geniş bir bakış açısıyla bakılırsa, genellikle haksız veya yasa dışı bir kazancı elde etmeyi sağlayan kasıtlı yapılmış bir eylem olarak tanımlanabilmektedir. İş yerinde dolandırıcılık yapan çoğu insan, sıklıkla suç geçmişi olmayan ve güvenilen kişilerdir. Ünlü kriminoloji uzmanı Donald R. Cressey, dolandırıcılık suçunun işlenmesi üzerine bir metodoloji belirlemiş ve buna göre  bir kişi dolandırıcılık yapacaksa o kişide mevcut olması gereken üç faktör olduğunu söylemiştir: motivasyon, rasyonalleştirme ve fırsat. Cressey bunu “Suistimal Üçgeni” olarak adlandırmaktadır.

Daha fazlası

{{filterContent.facetedTitle}}

{{contentList.dataService.numberHits}} {{contentList.dataService.numberHits == 1 ? 'result' : 'Sonuç(lar)'}}
{{contentList.loadingText}}

İletişim

Serkan Tarmur

Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı

Telefon: +90 212 376 5304

Dr. Gökhan Yılmaz

Suistimal İncelemeleri, Uyum ve Kriz Yönetimi Danışmanlığı Lideri

Telefon: +90 212 326 6488

Bizi takip edin