Ticari anlaşmazlık çözümleri ve suistimal incelemeleri

PwC size nasıl yardımcı olabilir?

Ekonomik suçlar ve ticari anlaşmazlıklar işletmeler için ciddi mali riskler doğurabilir. Doğrudan maddi kayıpların yanında etkin biçimde yönetilmedikleri durumlarda ekonomik suçlar ve ticari anlaşmazlıklar itibar kaybı ve iş ilişkilerinin zedelenmesi gibi uzun vadeye yayılabilen zararlara sebep olabilirler.

Ekonomik suçların aydınlatılması ve ticari anlaşmazlıkların hızlı biçimde çözüme kavuşturulması mali uzmanlık ve derin mevzuat bilgisi gerektirir. Vakaların çözümü için, sektörel tecrübe, teknik yetkinlik ve benzer incelemelerden kazanılmış tecrübelerin etkin olarak kullanılması gerekmektedir.

Konusunda uzmanlaşmış Suistimal İncelemeleri Ekibimiz gerek olaylara müdahale ve problemlerin etkin biçimde çözümlenmesinde, gerekse bu problemlerin ortaya çıkmadan önlenmesinde hizmet vermektedir.

Hizmet broşürümüze ulaşmak için tıklayınız

Dolandırıcılık Riski Yönetimi

Suistimal kavramına geniş bir bakış açısıyla bakılırsa, genellikle haksız veya yasa dışı bir kazancı elde etmeyi sağlayan kasıtlı yapılmış bir eylem olarak tanımlanabilmektedir. İş yerinde dolandırıcılık yapan çoğu insan, sıklıkla suç geçmişi olmayan ve güvenilen kişilerdir. Ünlü kriminoloji uzmanı Donald R. Cressey, dolandırıcılık suçunun işlenmesi üzerine bir metodoloji belirlemiş ve buna göre  bir kişi dolandırıcılık yapacaksa o kişide mevcut olması gereken üç faktör olduğunu söylemiştir: motivasyon, rasyonalleştirme ve fırsat. Cressey bunu “Suistimal Üçgeni” olarak adlandırmaktadır.

Daha fazlası

İletişim

Serkan Tarmur
Danışmanlık Hizmetleri Şirket Ortağı
Telefon: +90 212 376 5304
Eposta

Müjde Hacıoğlu
Ticari Anlaşmazlık Çözümleri ve Suistimal İncelemeleri, Kıdemli Müdür
Telefon: +90 212 355 2304
Eposta

Eda Çelik
Kurumsal İstihbarat Hizmetleri, Müdür
Telefon: +90 212 355 2345
Eposta

Bizi takip edin